Carl Pei, jeden z założycieli chińskiego producenta smartfonów OnePlus, podobno opuścił firmę w ostatnich tygodniach. Według informacji nie nastąpiło to jednak na skutek wewnętrznych spięć w firmie. Po prostu postanowił on pójść własną drogą i rozpocząć własne przedsięwzięcie. Z drugiej jednak strony przy tak napiętym harmonogramie do 2020 roku, trzeba się zastanowić nad okolicznościami związanymi z odejściem Peia. Między innymi nad tym, dlaczego nie poczekał na premierę nowych urządzeń, a odszedł niejako w trakcie sezonu.

Współzałożyciel OnePlusa opuszcza firmę

Współzałożyciel OnePlusa opuszcza firmę
OnePlus

Portal TechSPot potwierdził sprawę w dwóch niezależnych źródłach. Dodatkowo zwraca uwagę na to, że Pei nie pojawia się już w najnowszym wykresie organizacyjnym OnePlus. Nie podano żadnego oficjalnego powodu jego odejścia. Nieoficjalnie mówi się jednak, że zamierza on rozkręcić własny biznes. Warto tu przypomnieć, że on wraz z drugim współzałożycielem, czyli Petem Lau rozpoczął pracę nad OnePlus w 2013 roku. Po wcześniejszej współpracy z Oppo. Z biegiem lat udało im się rozwinąć markę w jedną z głównych sił w branży mobilnej, głównie poprzez skierowanie początkowo do entuzjastów tanich, a jednocześnie wydajnych smartfonów.

Zobacz też: Środowa aktualizacja oferty Netflixa – „Boże ciało” i inne nowości już na platformie

Nieoficjalny powód odejścia zdają się potwierdzać portale Android Central i TechCrunch. Te również powołując się na swoje źródła, twierdzą, że głównym powodem jest nowy projekt. Kolejnym argumentem na taki obrót sprawy są domniemane notatki firmowe, które pojawiły się na Redditcie. Możliwe, że mamy tu do czynienia z niespokojnym duchem, który uwielbia rozpoczynać nowe projekty. OnePlus już wyszedł z tej definicji, więc mógł przez to stracić nim zainteresowanie. Wciąż nie wiadomo, wokół czego ma się skupiać nowy biznes Carla Peia, jednak trzymamy kciuki. 

Źródło: TechSpot, Android Central, TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.