ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei aktualizacje dla honor lista

Marka Honor opuści Huaweia i trafi pod skrzydła… Xiaomi? – Firmy odmawiają komentarza

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Pomysł ten sam w sobie brzmi niedorzecznie. Jednak coraz więcej głosów sugeruje taki lub podobny obrót sprawy. Oczywiście wciąż należy te rewelacje rozważać jako zwykłe plotki, w końcu tym właśnie one są. Z drugiej strony to, że Huawei nie będzie mógł produkować Kirinów i straci dostęp do usług Google, jeszcze na początku zeszłego roku brzmiało jak zwykła bzdura. 

Huawei sprzeda Honora Xiaomi?

Huawei sprzeda Honora Xiaomi?

Analityk Ming-Chi Kuo stwierdził jakiś czas temu, że Huawei może sprzedać swoją markę Honor. To miałoby ją ocalić od skutków sankcji ze strony USA. Raport ten został natychmiast obalony przez chińskiego giganta technologicznego. Jednak Reuter informuje, że Huawei jest obecnie w rozmowach z Digital China Group i innymi potencjalnymi nabywcami marki Honor. Podobno znamy nawet wartość takiej transakcji. Ta miałaby kosztować do 25 mld juanów, czyli około 3,7 mld USD. Rozmowy tego typu mają się toczyć także z Xiaomi i TCL. Akurat ten drugi producent jest znany z chętnego wykupowania marek związanych ze smartfonami.

Zobacz też: 256 GB za 1000 złotych i brak ładowarki – czy nowy iPhone 12 jest drogi?

Dlatego też jego obecność na takiej liście jest czymś, czego moglibyśmy się wręcz spodziewać. Dodatkowo Xiaomi zaraz za Huaweiem jest najpopularniejszym na świecie producentem smartfonów. Już te dwa elementy podważają wiarygodność tych rewelacji. Co oczywiście nie oznacza, że nie są one prawdziwe. Warto to jednak mieć na uwadze. W raporcie, który cytuje nienazwane osoby ze znajomością tematu, Digital China Group została również uznana za lidera w zabezpieczeniu transakcji. Huawei odmówił jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie. Podobnie jak TCL. Reuters twierdzi, że Digital China i Xiaomi w ogóle nie odpowiedziały na prośby o komentarz. To z kolei może sugerować, że faktycznie jest coś na rzeczy. Mimo wszystko warto podchodzić do sprawy ze sporym sceptycyzmem.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy