Kraśnik czy Łabowa to nie jedyne miejsca, gdzie sieć 5G wzbudziło duże kontrowersje. Radni kolejnej gminy opowiedzieli się przeciwko 5G. Tym razem chodzi o Solinę – niewielki obszar wiejski w województwie podkarpackim, zamieszkiwany przez ok. 5 tysięcy osób.

Radni kolejnej gminy przeciwko 5G – jakie mają argumenty?

Uchwałę przeciwko 5G radni Gminy Solina przegłosowali już w sierpniu, jednak dopiero teraz nagranie z obrad zyskało nieco większą popularność. Zaskakiwać może argumentacja radnego i jednocześnie inicjatora sprzeciwu wobec nowego standardu sieci komórkowej.

Wydaje się, że to prowadzi za sobą jakieś zagrożenie, którego my w tej chwili nie jesteśmy nawet w stanie ocenić – mówił radny podczas obrad. Stwierdził także, że standard 4G jest wystarczający, a większe transfery danych mieszkańcy mogą realizować przy wykorzystaniu stacjonarnych urządzeń, niekoniecznie mobilnych. Inicjator sprzeciwu wobec 5G powoływał się także na dobro dzieci i argumentował, że nie ma żadnych regulacji dotyczących nowego standardu sieci. Co ciekawe, jego wypowiedź nie spowodowała burzliwej dyskusji czy zamieszania wokół tematu 5G, jak choćby w Kraśniku. Debaty praktycznie nie było, pozostali radni nie chcieli zabierać głosu. Od razu przystąpiono więc do głosowania.

Czytaj także: Oto najbardziej kontrowersyjne ciasto roku! T-Mobile stworzyło tort 5G

Protest przeciwko instalacji systemu telefonii komórkowej 5G na terenie Gminy Solina poparło 12 radnych. Nikt nie był przeciwko, 1 osoba wstrzymała się od głosu, natomiast 2 były nieobecne. Cały proces przyjęcia uchwały zajął zaledwie kilka minut.

źródło: Gmina Solina / itcontent.eu, zdjęcie główne: youtube.com/Gmina Solina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.