Jeden z członków zarządu Huaweia oświadczył, że firma będzie nadal tworzyć więcej miejsc pracy w krajach poza Państwem Środka. Dodał on, że firma inwestuje w krajach takich jak Kanada od ponad dekady. Przy okazji pomaga ona utrzymać lokalną gospodarkę poprzez działania na rzecz zatrudnienia. Obecnie chiński gigant technologiczny jest jednym z największych inwestorów korporacyjnych w regionie i zatrudnia ponad 1200 osób. Co więcej, firma stworzyła nawet ponad 5 000 pośrednich miejsc pracy.

Huawei zwiększy zatrudnienie

Huawei zwiększy zatrudnienie

Tym samym wyższy urzędnik wspomniał, że Huawei będzie nadal zwiększać swoje inwestycje i zatrudnienie w kraju. Oświadczenie to zostało wydane przez niego podczas dyskusji panelowej na temat Inwestycji w Kanadzie. Ta odbyła się podczas 42. dorocznego forum biznesowego Canada China Business Council. Jednakże, pomimo tego, Yan ostrzegł również przed potencjalnym ryzykiem w firmach inwestujących w tym kraju. Zwrócił on przy tym uwagę, że chińskie firmy muszą teraz podjąć odpowiednie kroki ze względu na rosnące wyzwania w globalnym środowisku biznesowym.

Zobacz też: Sklep z muzyką Google Play zamknięty – to koniec pewnej epoki

Dace Murphy, konsul generalny Kanady w Szanghaju, powiedział, że Kanada pozostaje jednym z ważnych miejsc przeznaczenia inwestycji zagranicznych dla chińskich inwestorów, nawet podczas wielu wyzwań stojących przed pandemią. Ponadto Murphy dodał:

To był trudny rok dla nas wszystkich, ponieważ pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na światową gospodarkę … Sytuacja Chin różni się od innych, ponieważ szybko się odbudowuje po trudnościach w pierwszych miesiącach tego roku.

Oczywiście sprawa ma drugie dno. Nie trudno odczytać to jako znak, że Huawei może zwiększyć zatrudnienie w Kanadzie, ale także poza nią. Natomiast głównym czynnikiem nie jest tu pandemia, a sytuacja polityczna i poziom współpracy tego państwa z USA przeciwko Huaweiowi.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.