Sony to bardzo duża firma, która sprzedaje wiele różnych produktów. Dziś dowiedzieliśmy się, że producent wypuścił Androida 9 Pie dla wybranych modeli swoich telewizorów. Nie da się ukryć, że w 2020 roku mało kto pamięta już o tej wersji Zielonego Robocika, bo na ustach wszystkich jest Android 11, ale cóż – lepiej późno niż wcale.

Telewizory Sony i Android 9 Pie

Telewizory Sony Android 9 pie

Sony zdecydowanie nie plasuje się w czołówce producentów, którzy wydają aktualizacje najszybciej. Niemniej jednak dobrze, że firma nie porzuca swoich urządzeń. Dziś Android 9 Pie zaczął być udostępniany na telewizorach Sony wydanych pomiędzy 2016 a 2019 rokiem. Mowa tu więc o modelach z serii D, E, F i G. Na chwilę obecną nowa wersja oprogramowania jest dostępna tylko w Ameryce Łacińskiej, lecz już niedługo powinna zawitać także do Europy. Rzecz jasna aktualizacja jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie.

Zobacz także: Samsung Galaxy A71 otrzymuje aktualizację do One UI 2.5

Uaktualnienie zostało oznaczone numerem 6.7115. Jeśli chodzi o nowości, które wprowadza, to należy wymienić m.in. scalenie kilku aplikacji multimedialnych w jedną, obsługę odtwarzania wideo HEVC 100/120 Hz dla wybranych modeli i automatyczne wypełnianie haseł w aplikacjach. Oprogramowanie przynosi także poprawki błędów i ogólne usprawnienia wydajności. Pierwsze opinie o aktualizacjach są raczej pozytywne, więc można je instalować bez większych obaw, że coś zepsują, choć oczywiście słów kilku użytkowników nie można brać za wyrocznię.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.