STOP COVID – ProteGO Safe to aplikacja z milionem pobrań przez użytkowników. Magiczna bariera właśnie została przekroczona, choć warto zauważyć, że liczba pobrań aplikacji to jedno, a liczba osób aktywnie z niej korzystających – co innego.

STOP COVID – ProteGO Safe z milionem pobrań

Do dziś aplikację pobrało dokładnie 1 009 840 Polaków. Program pozwala na prowadzenie dziennika zdrowia, sprawdzenie informacji o aktualnie panujących obostrzeniach i zasadach związanych z pandemią, a także umożliwia wykonanie testu ryzyka zakażenia koronawirusem. Najważniejsza funkcja aplikacji to jednak wysyłanie powiadomień o możliwym kontakcie z wirusem. Nie dowiemy się, która ze spotkanych przez nas osób zachorowała. Będziemy jednak wiedzieli, że mieliśmy kontakt z kimś, kto okazał się zarażony.

Ministerstwo Cyfryzacji wskazuje, że aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe nie jest tylko narzędziem dla hipochondryków. Resort zmienił też nieco swoją narrację na temat aplikacji. Wcześniej wielokrotnie dowiadywaliśmy się, że aby główna funkcja programu była skuteczna, z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób. Jak pokazują najnowsze badania aplikacje monitorujące ryzyko zakażenia i wysyłające powiadomienia o kontakcie z koronawirusem […] – niezależnie od liczby osób, które z nich korzystają – mogą skutecznie zmniejszyć liczbę zakażeń – czytamy w dzisiejszym komunikacie resortu cyfryzacji.

Niedawno poznaliśmy nową odsłonę aplikacji ProteGO Safe. Jedną z wprowadzonych zmian była nowa nazwa, czyli STOP COVID – ProteGO Safe. Bardziej dobitnie pokazuje ona, do czego służy aplikacja.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.