ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lolipop na kolejnej wersji Galaxy S4!

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
galaxy s4 lilipop

Jak można zauważyć w ostatnim czasie HTC i Samsung są w ofensywie we wprowadzaniu Lollipopa na swoje smartfony. Aktualizacja HTC One M8 i M7 była bardzo wyczekiwana przez użytkowników, tak jak i w przypadku Galaxy S5 czy Note 3.

Do grona szczęśliwych posiadaczy nowego systemu od Google kilka dni temu dołączył Galaxy S4 I9500 w wersji z procesorem Exynos 5410. Obecnie dołącza do niego wersja I9506 w wersji ze Snapdragonem 800. Aktualizacja obejmuje Niemcy (sieć Vodafone), Czechy (sieć Vodafone i urządzenia niebrandowane) oraz Słowację (urządzenia z ogólnej dystrybucji).

Galaxy-S4-Lollipop

Samsung zasługuje na pochwale za rozpoczęcie procesu aktualizacji flagowców poprzedniej generacji w dość krótkim okresie, jednak zastanawia fakt dostępności nowego systemu dla najpopularniejszej w wielu krajach wersji I9505 ze Snapdragonem 600 na pokładzie. Smartfon został wprowadzony na rynek razem z podstawową wersją, natomiast wariant z mocniejszą jednostką Qualcomma został zaprezentowany dopiero 3 miesiace później.

Polityka aktualizacyjna Samsunga coraz bardziej dziwi. Losowe kraje, w których pojawiają się aktualizacje. Różne wersje smartfonów dostające update w nieprzemyślanych kolejnościach.

Źródło: sammobile.com

Sprawdź najnowsze wpisy