Samsung jest obecnym partnerem firmy Nvidia w zakresie produkcji najnowszych procesorów graficznych Ampere z serii 30. O ile samym kartom naprawdę trudno coś zarzucić z wyjątkiem pewnych problemów podobno związanej z kondensatorami, tak gotowych urządzeń na rynku nie ma zbyt wielu. W związku z tym sprzedawcy detaliczni z trudem utrzymują jakiekolwiek zapasy. Wynika to głównie ze zbyt mocą przerobową Samsunga w tej kwestii.

Nvidia rozpoczyna współpracę z TSMC

Nvidia rozpoczyna współpracę z TSMC

W wyniku problemów z produkcją zaczęły pojawiać się liczne spekulacje. Guru3D informuje, że Nvidia już planuje przenieść znaczną część produkcji do TSMC. Zmiana ta ma wejść w życie w 2021 roku i może oznaczać długo oczekiwane przybycie kart Ampere wykonanych w procesie litograficznym 7 nm. Oznacza to, że układy Nvidii będą znacznie łatwiej dostępne już od przyszłego roku. Dodatkowo zmniejszenie procesu litograficznego spowoduje mniejszy pobór energii i spadek temperatur na rdzeniu. To z kolei przełoży się na możliwość wyższego podkręcania kart, więc także na wyższą wydajność. 

Zobacz też: Masz problem z baterią w Apple Watch? Zainstaluj watchOS 7.0.2

Nie wiemy dokładnie, kiedy w 2021 roku Nvidia zamierza rozpocząć produkcję w TSMC, ani które produkty zostaną opracowane w ramach procesu 7 nm. Mimo to prawdopodobnie możemy spodziewać się więcej szczegółów na obu tych frontach w najbliższych miesiącach, najprawdopodobniej tuż po sezonie świątecznym. W końcu rozpalanie zainteresowania potencjalnych klientów nie byłoby teraz zbyt dobrym posunięciem. Ci mogliby bowiem czekać na premierę nowych kart. To natomiast mogłoby się negatywnie odbić na sprzedaży produktów Zielonych w tym najbardziej owocnym okresie. Nie wiadomo także, czy nowe karty będą w jakikolwiek sposób oznaczone w porównaniu do modeli wyprodukowanych przez Samsunga.

Źródło: Guru3D

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.