Poczta Polska poinformowała, że ustawi automaty paczkowe, m.in. na terenie parafii oraz spółdzielni mieszkaniowych. Państwowy operator przesyłek zamierza za 2 lata dysponować 2 tysiącami swoich paczkomatów.

Poczta Polska znów chce ustawiać automaty paczkowe, tym razem m.in. na terenie parafii

Poczta Polska już teraz dysponuje ponad 240 automatami do odbioru przesyłek. Znajdują się one głównie wewnątrz placówek pocztowych oraz w marketach sieci Biedronka. Tym razem niektóre planowane lokalizacje maszyn mogą zaskakiwać. Nowe automaty staną w pobliżu m.in. placówek pocztowych, przy marketach i galeriach handlowych, przy urzędach państwowych i samorządowych, na terenach parafii, czy spółdzielni mieszkaniowych – czytamy w komunikacie wydanym przez Pocztę. To dosyć intrygująca zapowiedź. Zdarzało się, że maszyny konkurencji znajdowały się w pobliżu kościołów, ale raczej nie bezpośrednio na ich terenie.

Poczta Polska zakładany cel ilości maszyn do odbioru przesyłek chce osiągnąć do 2022 roku. Według zapowiedzi państwowego operatora przesyłek tylko w przyszłym roku pojawi się 500 maszyn do odbioru paczek. W 2022 roku liczba ta ma wzrosnąć czterokrotnie. Tymczasem lider w tej dziedzinie, czyli InPost, już teraz dysponuje ponad 8 tysiącami paczkomatów. Co jednak ciekawe, to jednak państwowy operator przesyłek ma zdecydowanie więcej stacjonarnych punktów odbioru paczek. Powód jest prosty: przesyłki pocztowe można odbierać również na stacjach Orlen czy w sklepach Żabka i placówki te są wliczane do ogólnej puli punktów click & collect. Łącznie takich punktów, wliczając w to nowe automaty do odbioru paczek, Poczta Polska w 2022 roku planuje mieć 20 tysięcy.

Czytaj także: Lepszy autopilot w Tesli – będzie aktualizacja, ale tylko dla wybranych

Poczta Polska twierdzi, że jej plany są spowodowane dynamicznym rozwojem rynku zamówień internetowych oraz oczekiwaniami klientów. Bezpieczne formy doręczania przesyłek mają coraz większe znaczenie, dlatego Poczta będzie rozwijać sieć automatów do odbioru przesyłek – mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.