Telewizory QLED Samsunga przeszły weryfikacje bezpieczeństwa. Producent poinformował o tym w wydanym dziś komunikacie prasowym. Chodzi o oceny przyznane przez dwie instytucje.

Jakie weryfikacje bezpieczeństwa przeszły telewizory QLED Samsunga?

Amerykańska organizacja Underwriters Laboratories (UL) uznała, że telewizory QLED 4K i 8K nie powodują zagrożenia fotobiologicznego LED. Z kolei w ocenie niemieckiego stowarzyszenia Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) telewizory te są bezpieczne dla oczu. Wspomniane stowarzyszenie zajmuje się testowaniem i certyfikacją produktów,

Obie instytucje testowały modele 8K 65Q900T oraz 4K 65Q90T. To modele, które emitują najjaśniejsze światło w zakresie światła niebieskiego, promieni ultrafioletowych i podczerwonych spośród linii urządzeń QLED Samsunga z bieżącego roku. Telewizory Samsung QLED emitują światło o wysokiej luminancji i jasności, jednak zostały zaprojektowane tak, by chronić wzrok użytkowników, a jednocześnie zapewnić im prawdziwie wciągające wrażenia podczas oglądania – twierdzi Yong Hoon Choi, Executive Vice President of the Visual Display Business w firmie Samsung Electronics.

Czytaj także: Exynos 1080 to dowód na to, że Samsung rozumie, iż cena flagowca również ma znaczenie

Samsung twierdzi, że jest pierwszym producentem telewizorów, który przeszedł taką podwójną weryfikację. Yong Hoon Choi przyznał, że to dla firmy ogromne wyróżnienie. Zapewnił również, że Samsung dołoży starań, by jego kolejne urządzenia również miały na uwadze bezpieczeństwo użytkowników.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.