Ministerstwo Cyfryzacji zajęło się grupą społeczną, jaką są seniorzy – resort chce, by w czasie pandemii internet zastąpił im wizyty w sklepach i urzędach. W końcu to właśnie osoby starsze są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem, więc powinny unikać chodzenia w zatłoczone miejsca.

Seniorzy w czasie pandemii a internet – czy starsi ludzie mogą odnaleźć się w świecie online?

Powtarzamy to wiele razy, ale taka jest prawda: internet jest skrojony na miarę potrzeb starszych osób – twierdzi Ministerstwo Cyfryzacji. Według resortu wystarczy chcieć, by móc skorzystać z jego możliwości. Tym samym ministerstwo zachęca osoby młode, by te wskazywały seniorom, że wizytę w urzędzie lub sklepie można zastąpić odpowiednim działaniem w sieci.

Żeby jednak sprawnie poruszać się w sieci, potrzebny jest również odpowiedni sprzęt. Starsze osoby nie zawsze nim jednak dysponują. Ich pokolenie jest dużo bardziej przywiązane do telewizora, niż do smartfona czy komputera. Resort Cyfryzacji ogłosił więc także konkurs, w którym można wygrać laptopa dla bliskiego seniora. Żeby wziąć w nim udział, trzeba przygotować krótki tekst. Powinniśmy w nim wyjaśnić, czego bliski senior nauczył nas w życiu, a czego my chcemy nauczyć go w internecie. Potem wystarczy załączyć wspólne zdjęcie oraz zeskanowane zgody i czekać na wyniki.

Czytaj także: Dziś Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci 2020 – zamiast wyrzucać, spróbujmy naprawić

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 19 października, natomiast listę zwycięzców poznamy 4 listopada.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.