Już dziś o 19:00 odbędzie się prawdopodobnie najgłośniejsza smartfonowa premiera tego roku. Mowa oczywiście o konferencji, na której Apple przedstawi rodzinę iPhone 12. W jej skład wejdzie iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Na kilka godzin przed prezentacją poznaliśmy wygląd tych smartfonów za sprawą oficjalnych renderów dostarczonych przez niezastąpionego Evana Blassa, czyli człowieka znanego ze swoich „wtyków w branży”. Względem serii iPhone 11 dużo się nie zmieniło.

Wygląd smartfonów z serii iPhone 12 bez tajemnic

Oficjalny wygląd urządzeń wchodzących w skład rodziny iPhone 12 został ujawniony. Można się z nim zapoznać na powyższych, oficjalnych renderach prasowych. Od lewej: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Nie da się ukryć, że z tej perspektywy smartfony wyglądają w zasadzie identycznie, jak przedstawiciele rodziny iPhone 11. Niestety „notch” pozostał tak samo wielki, jak był – ogromna szkoda, że Apple nie zdecydowało się go zmniejszyć, by iPhone’y 12 przypominały flagowce z 2020, a nie z 2017 roku.

Zobacz także: [Promocje dnia] iPhone 11, iPhone XR, GeForce GTX 1650 i więcej kapitalnych okazji!

Rzecz jasna ramki są bardziej kanciaste niż w rodzinie iPhone 11, dzięki czemu najnowsze iPhone’y mogą przywodzić na myśl konstrukcję iPhone’a 4 czy iPhone’a 5. Rendery sugerują, że Apple pozostało przy aluminium – nic nie wskazuje na to, abyśmy mieli do czynienia ze szklanym korpusem. Smartfony iPhone 12 mini i iPhone 12 trafią do sklepów w pięciu kolorach: czarnym, niebieskim, zielonym, czerwonym i białym. Natomiast iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max będą dostępne srebrnej, złotej, niebieskiej i grafitowej kolorystyce.

Źródło: Twitter (@evleaks)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.