Premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, bo odbędzie się już za miesiąc. Sony stara się dopiąć wszystko na ostatni guzik, ale niestety zapomniało o jednym bardzo ważnym aspekcie, jakim jest zarejestrowanie nazwy „PS5” w pewnym bardzo dużym kraju. To wpadka, która będzie firmę drogo kosztować.

Sony zapomniało zarejestrować nazwę „PS5” w dużym kraju

PS5 nazwa w Indiach

Sony zaliczyło ogromną wpadkę, tuż przed premierą PlayStation 5. Otóż firma nie zarejestrowała w Indiach nazwy „PS5” z wystarczającą szybkością, co sprawiło, że zrobiła to inna firma. To niemały problem, który może sprawić, że PlayStation 5 trafi do indyjskich sklepów znacznie później, niż zakładano. Nie ma wątpliwości, że Sony z powrotem odzyska prawa do tytułowej nazwy, ale może to trochę zająć. A czas to pieniądz – w tym przypadku stracony.

Zobacz także: Sklep z muzyką Google Play zamknięty – to koniec pewnej epoki

Sprawa nie zakończy się polubownie, bo obie firmy zawalczą o nazwę „PS5” w sądzie. Nie jest jasne, czy mamy do czynienia ze zwykłym zbiegiem okoliczności, czy też próbą wyciągnięcia od Sony sporej sumy pieniędzy. Zdrowy rozsądek wskazuje na tę drugą opcję, ale pewności nie mamy. Jest nikła szansa, że gigant ulegnie i zacznie sprzedawać PlayStation 5 pod inną nazwą, więc obywatele Indii powinni się spodziewać przesunięcia premiery wyczekiwanej konsoli. A to może z kolei sprawić, że wiele graczy wybierze produkt konkurencji, czyli w tym przypadku Microsoftu. W każdym razie Sony stoi na straconej pozycji, tym bardziej że Indie są wprost ogromnym rynkiem.

Źródło: Ubergizmo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.