YouTube Music to najnowszy muzyczny serwis streamingowy Google, mający w całości zastąpić Muzykę Google Play. Firma już w sierpniu ogłosiła, że będzie stopniowo wykańczać starą usługę. Teraz dotarliśmy do kolejnego etapu wygasania Muzyki Google Play, bo zamknięto sklep, w którym można było kupować utwory. To koniec pewnej epoki.

Sklep z muzyką Google Play przeszedł do historii – ten dzień musiał w końcu nadejść

Sklep muzyka google play zamknięty

Nikt już nie kupuje muzyki w cyfrowym wydaniu. Te czasy bezpowrotnie minęły, gdy na rynek weszły serwisy streamingowe oferujące znacznie tańszy i przede wszystkim wygodniejszy dostęp do ulubionych utworów. Teraz sklep z muzyką Google Play został zamknięty, co oznacza, że nie zrobimy w nim już zakupów. Google poinformowało o tym na stronie usługi, gdzie obecnie można znaleźć zachętę do przejścia na YouTube Music.

Zobacz także: YouTube Premium to świetna usługa, dla której porzuciłbym Spotify, gdyby Google brało ją na poważnie

Podobnie jak wiele innych firm, Google stawia na streaming. Nie sposób się temu dziwić, bo w dzisiejszych czasach ciężko kogokolwiek przekonać do zakupu wybranych kawałków z osobna, kiedy za cenę pięciu z nich można nabyć miesięczny dostęp do YouTube Music, Spotify, Tidala czy innych serwisów z ogromną biblioteką utworów. Koniec sklepu z muzyką Google Play jest naturalnym krokiem w rozwoju, na który gigant z Mountain View po prostu musiał się zdecydować. Niektórym z pewnością się to nie spodoba, ale cóż – nie wszystkim można dogodzić. Niemniej jednak w Sieci można przeczytać wiele opinii, że decyzja Google jest dobra, bo prowadzi do ujednolicenia usług firmy. Ktoś z was korzysta na co dzień z YouTube Music? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.