W dzisiejszych czasach prawie wszyscy korzystają ze smartfonów, choć nie każdy ma dostęp do tych z wysokiej czy choćby średniej półki wydajnościowej. Dlatego też od jakiegoś czasu Google tworzy lżejsze wersje swoich aplikacji oznaczane jako „Go”. Załapał się także Gmail. Kilka dni temu pisaliśmy, że Gmail Go jest już dostępny dla wszystkich smartfonów. Niestety od teraz apkę znów mogą pobrać tylko posiadacze urządzeń z Android Go. Szkoda, ale cóż – tak zdecydowało Google.

Gmail Go tylko i wyłącznie na słabych smartfonach

Gmail Go budżetowe smartfony

Przez jakieś 24 godziny Gmail Go był dostępny na niemal wszystkich smartfonach z Androidem. Niestety Google znów zdecydowało się ograniczyć dostęp do aplikacji w Google Play tylko dla posiadaczy urządzeń z Android Go. Oczywiście osoby, które zdążyły ją pobrać wcześniej, wciąż mogą z niej korzystać, ale to by było na tyle. Gigant z Mountain View poinformował, że dostępność Gmaila Go na wszystkich smartfonach była spowodowana błędem, który został już naprawiony.

Zobacz także: WarnerMedia ma problemy: oferta HBO Max nie przyciąga, „Tenet” okazał się klapą

Gmail Go został stworzony z myślą o budżetowych smartfonach, mających mało RAM-u i kiepskie procesory. Rzecz jasna aplikacja jest odpowiednio odchudzona względem swojego „pełnowartościowego” odpowiednika, by pożerać mniej zasobów i działać lepiej na tanich urządzeniach. Oczywiście w Internecie można znaleźć prawie wszystko, więc osoby, które chcą wypróbować Gmaila Go, mogą go ściągnąć z APK Mirror. Cały proces instalacji jest bajecznie prosty. Co sądzicie o aplikacjach Google w wersji „Go”? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.