MediaTek przestał już być tym producentem niskiej jakości układów, w którego przypadku działający moduł GPS był co najwyżej wypadkiem przy pracy. Obecnie jego układy, zwłaszcza te ze średniej półki, pozostawiają konkurencję w tyle. Wraz z poprawą jakości SoC Tajwańczyków przyszła także poprawa wyników finansowych. Te na tle zeszłego roku są wręcz fenomenalne i to pomimo pandemii. Najnowszy raport dowodzi, że technologiczny gigant wciąż pnie się w górę.

Oszałamiające wyniki MediaTeka

Oszałamiające wyniki MediaTeka

MediaTek ujawnił poprzez DigiTimes swoje miesięczne przychody ze sprzedaży za wrzesień 2020. Wyniosły one 1,32 mld dolarów. Jest to wzrost o 61,2% względem analogicznego okresu zeszłego roku. Dodatkowo warto tutaj porównać wrzesień do lipca. Różnica między tymi miesiącami to wzrost aż o 15,7%. Tym samym Huaweiowi udało się odnotować wzrost o 43,9% w stosunku do poprzedniego kwartału. Tym samym Tajwańczycy w znacznym stopniu przebili nawet te najbardziej optymistyczne prognozy. Jeszcze przed wejściem 5G na rynek ówczesny prezes firmy zarzekał się, że wykorzysta nową szansę. Jak widać, udało mu się to osiągnąć.

Zobacz też: Ogromny pakiet danych od Orange za darmo. Jak odebrać 14 GB internetu?

Analitycy są zgodni co do jednego: MediaTek wciąż będzie się piął w górę. Qualcomm doczekał się w końcu godnego rywala w niemalże każdym segmencie cenowym. Warto jednak podkreślić, że początkowo rodzina Dimensity wydawała się… niewypałem. Pierwszy układ z serii do tej pory nie doczekał się własnego smartfona. Mimo to na dłuższą metę nowa strategia przyniosła niesamowite rezultaty. Miejmy nadzieję, że Qualcomm wyciągnie jakąś nauczkę z działań swojego rywala. W końcu taki obrót sprawy byłby niezwykle korzystny dla nas, konsumentów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.