Nawigacja w Mapach Google to jedna z częściej wykorzystywanych jej funkcji. Niebieską strzałkę w białym kole znają chyba wszyscy właściciele smartfonów z Androidem. Jest ona wystarczająco precyzyjna, żeby wskazać kierunek, w jakim się poruszamy, ale też… nudna. A przynajmniej z takiego założenia musiały wyjść osoby, które zajmują się rozwojem aplikacji. Dlatego też postanowiły, że będzie można ją zamienić na ikonkę samochodu. A raczej jednego z trzech typów samochodów. Tak, aby się lepiej identyfikować ze strzałką.

Zmiana ikony nawigacji w Mapach Google

Zmiana ikony nawigacji w Mapach Google

Do wyboru dostajemy więc sedana, SUV-a i pickupa. Co ciekawe, część użytkowników już dostała możliwość zmiany ikony strzałki i to właśnie od nich pochodzi ta informacja. Google z nieznanych przyczyn jakoś nie chwali się nową funkcjonalnością. Aby je zmienić, wystarczy dotknąć standardowej ikony znacznika nawigacyjnego podczas korzystania z Map Google. Wtedy powinna się pojawić nowa opcja. Co prawda na stronie pomocy technicznej Google jest napisane, że funkcja ta nie jest jeszcze dostępna. Jednak jak widać na wyżej załączonym obrazku, mogę z niej korzystać bez większych problemów. 

Zobacz też: Rozpad w IBM – na zgliszczach dawnej potęgi powstaną dwie nowe firmy

Zastanawiam się tylko… po co? Strzałka jest znacznie bardziej precyzyjna, a w przypadku bardziej skomplikowanego skrzyżowania lub rozwidlenia drogi działa jednak o wiele lepiej, niż model samochodu. Zwłaszcza że na nawigację powinien wystarczyć jedynie rzut oka. Uwagę powinniśmy skupiać na drodze, a nie na ekranie smartfona. Jedyny sens, jaki w tym widzę, jest danie tak przygotowanej nawigacji dziecku podczas długiej podróży, żeby patrzyło, jak samochodzik jedzie po mapie do celu. W ten sposób można uniknąć najgorszego z możliwych pytań w takiej sytuacji, czyli daleko jeszcze? Jednak to by było na tyle.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.