Jak co miesiąc RFBENCHMARK dostarcza nam informacji o tym, który operator może pochwalić się najlepszym internetem mobilnym. Tym razem mówimy o wynikach za wrzesień 2020 roku. Zasady się nie zmieniło, więc jeśli nie znacie tego zestawienia, to już spieszę z wyjaśnieniem. Użytkownicy sami robią pomiary, które są agregowane przez RFBENCHMARK w kilku kategoriach – średnia prędkość pobierania i wysyłania danych, a także opóźnienie (ping). Dodatkowo całość jest podzielona na 3G i 4G. Sierpniowe wyniki wprowadziły trochę zamieszania, ale tym razem nie ma problemów ze wskazaniem lidera.

Najlepszy internet mobilny we wrześniu 2020 należy do Orange według RFBENCHMARK

Orange wygrywa zarówno w kategoriach średniej prędkości wysyłania jak i pobierania danych w ramach technologii LTE. Najniższy ping wciąż należy do T-Mobile. Niemniej zwróćcie uwagę, jak łeb w łeb idą ze sobą Play i Plus, zbliżając się do czołówki. Szczególnie to widać w przypadku wysyłania danych, gdzie Fioletowi przegrali z Zielonymi o zaledwie 0,01 Mbps. Jak spojrzymy na 3G, to rewolucji nie ma – nadal Orange i T-Mobile, z naciskiem na tego drugiego, mogą pochwalić się najlepszą infrastrukturą.

Zobacz też: Play pochwalił się kolejnymi miejscowościami z zasięgiem LTE – poznaj pełną listę.

najlepszy internet mobilny rfbenchmark wrzesien 2020

Na koniec kolejna tradycja, czyli garść statystyk. We wrześniu RFBENCHMARK zanotował rekordową w tym roku liczbę pomiarów, bo aż 231103, co jest 40% wzrostem w porównaniu do sierpnia. Nadal najpopularniejszymi operatorami są Play i Orange. Niemniej wyraźnie spada wykorzystanie 3G, gdyż zaledwie 9,84% testów zostało wykonanych właśnie w tej technologii. W przypadku 2G mówimy o 0,15% – cała reszta to 4G. Na 5G jeszcze musimy poczekać, ale jeśli jesteście zainteresowani udziałem w powyższych rankingach, to możecie pobrać darmową aplikację ze Sklepu Play lub App Store

Źródło: RFBENCHMARK

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.