Dziś rano Allegro zadebiutowało na GPW. Debiut giganta polskiego rynku e-commerce na giełdzie okazał się sukcesem. Zainteresowanie akcjami nie malało nawet po południu. Już na starcie wartość akcji była o blisko 50% wyższa, niż w ofercie publicznej.

Allegro zadebiutowało na GPW – szczegóły

Dawno na warszawskiej giełdzie nie debiutowała tak duża marka, jak Allegro. Dzisiejszy debiut nie rozczarował i jeszcze przed południem w szczytowym momencie kurs sięgał 69 zł. Po południu zbliżył się natomiast do 72 zł. Spółka z buta wyważyła drzwi warszawskiej giełdy – podsumowuje portal money.pl.

Popyt na akcje Allegro okazał się znacznie większy, niż ich dostępność w ofercie publicznej. Inwestorzy od razu po wprowadzeniu papierów na rynek decydowali się na dokupienie udziałów. Kupujących było więcej niż sprzedających, więc kurs szybował w górę. Sprzedający mogli jednak sporo zarobić. Inwestor, który zakupił 23 akcje Allegro w ofercie publicznej za łączną kwotę 1000 zł i zdecydowałby się sprzedać je dzisiaj w momencie, gdy były wyceniane po 65 zł, zarobiłby prawie 500 zł. O godzinie 10:15 GPW poinformowała, że spółce Allegro zaufało ponad 36 tysięcy inwestorów indywidualnych.

Czytaj także: „TVP Kurskiego przypomina Kraśnik” – spór publicznego nadawcy z WP Pilot. Będzie pozew?

Na konferencji zorganizowanej podczas debiutu Allegro na GPW pojawił się minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Mówił on o potencjale biznesu Allegro w czasie pandemii.

źródło: money.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.