Resort Cyfryzacji poinformował dziś, że jeden z punktów potwierdzających Profil Zaufany został czasowo zamknięty. Osoby, które chciały stacjonarnie potwierdzić swój Profil Zaufany w Warszawie, muszą wybrać inny punkt. Mogą także zdecydować się na potwierdzenie za pośrednictwem bankowości internetowej – to najwygodniejsza opcja, o ile z takiej bankowości korzystamy.

Jeden z punktów potwierdzających Profil Zaufany został zamknięty – o który dokładnie chodzi?

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, zamknięty został punkt potwierdzający Profil Zaufany znajdujący się w Warszawie przy ul. Królewskiej 27. Resort przeprasza za utrudnienia. Zachęca również do potwierdzania wniosku o Profil Zaufany w innym punkcie potwierdzającym lub przez internet.

Najszybszy sposób, by założyć Profil Zaufany, to potwierdzenie go za pośrednictwem bankowości internetowej. Wtedy wszystkie formalności załatwimy bez wychodzenia z domu. Potwierdzanie Profilu Zaufanego umożliwiają największe polskie banki komercyjne, a także od niedawna m.in. banki spółdzielcze. Jeśli ktoś nie korzysta z bankowości internetowej, może udać się do jednego z punktów potwierdzających. Zazwyczaj znajdują się one urzędach, starostwach, a także w placówkach pocztowych. Na stronie Profilu Zaufanego jest dostępna wyszukiwarka takich punktów. Można również założyć Tymczasowy Profil Zaufany. Jest on ważny 3 miesiące, a potwierdzenie ma miejsce podczas wideorozmowy z urzędnikiem.

Czytaj także: Shannon to rewolucja w dziedzinie zapisywania danych. DNA nośnikiem

Dzięki Profilowi Zaufanemu można potwierdzić swoją tożsamość w internecie. Pozwala to załatwiać różne sprawy urzędowe online. Profil Zaufany posiada obecnie 8 105 334 Polaków.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.