IBM zmienia swoją strategię. W związku z tym zapowiedziało, że dokona podziału spółki na dwie części w celu zwiększenia jej marży na przychodach. Zgodnie z oświadczeniem prezesa Arvinda Krishna, firma dywersyfikuje swój tradycyjny portfel usług i rozwija się, jeśli chodzi o rozwiązania w chmurze. Nowa spółka o kryptonimie NewCo będzie obsługiwać wydzielony biznes. Pozostała część zachowa nazwę IBM, która jest z nią związana już od kilkudziesięciu lat.

IBM dzieli się na dwie firmy

IBM dzieli się na dwie firmy

IBM tworzy nową spółkę do obsługi segmentu usług IT w chmurze. Ta będzie obsługiwać ponad 4 500 klientów. Główny nacisk zostanie położony na rozwój produktów i świadczenie usług rozszerzonych w celu umocnienia pozycji firmy jako lidera na rynku. Nowa, zdecentralizowana firma ma zostać ochrzczona przed swoją premierą w przyszłym roku. IBM twierdzi, że podział pozwoli jej skupić się na obszarach o ogromnym potencjale wzrostu. Firma ujawniła, że NewCo będzie nowym liderem na rynku usług zarządzanych w chmurze od samego początku. Dotychczasowa firma przejmie świadczenie usług dla ponad 4 500 klientów w ponad 100 krajach, które obecnie są subskrybowane przez IBM.

Zobacz też: Android 11 z OxygenOS 11 trafia na serię OnePlus 8 – aktualizacja jest gotowa

Wedle zapewnień giganta nowa firma będzie miała ponad 50 proc. stałych przychodów, a jej udział w rynku wyniesie ponad 60 mld USD. Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli decyzję o podziale. W związku z tym akcje IBM zyskały na wartości aż o 7 procent. Warto tu przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy IBM się dzieli, lub pozbywa części biznesu. Firma w latach 90. zrezygnowała z budowy sieci, w 2000. z rynku PC, a około 5 lat temu znacznie ograniczyła produkcję procesorów. Takie podejście pozwala lepiej zarządzać całością, ponieważ ogranicza machinę biurokratyczną wewnątrz korporacji.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.