ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Mate 40

Huawei zdradził datę premiery serii Mate 40 – smartfony zadebiutują jeszcze w tym miesiącu!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Huawei to prawdziwy gigant, który sprzedaje całą masę różnych produktów, w tym smartfony. Niestety od dłuższego czasu firma boryka się z wieloma problemami, przez które nie może już m.in. produkować swoich autorskich procesorów z rodziny HiSilicon Kirin. To z kolei oznacza, że seria Mate 40, której datę premiery właśnie poznaliśmy, będzie ostatnią napędzaną przez te układy. To koniec pewnej ery.

Data premiery Mate 40 – kiedy zadebiutuje wyczekiwana linia od Huaweia?

Huawei Mate 40 data premiery

Huawei poinformował, że premiera rodziny Mate 40 odbędzie się już 22 października. Konferencja będzie transmitowana online i rzecz jasna będzie ją można obejrzeć za darmo. Podczas prezentacji światło dzienne ujrzą cztery modele: Huawei Mate 40, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 40 Pro+ i Porsche Design Huawei Mate 40 RS. Smartfony będą napędzane przez wykonane w 5-nanometrowym procesie technologicznym układy z rodziny Kirin.

Zobacz także: Huawei szuka młodych talentów – także tych z Polski

Niestety z uwagi na ograniczoną liczbę procesorów, dostępność urządzeń z rodziny Mate 40 poza Chinami może być bardzo kiepska. Jeśli chodzi o ceny, to na razie nie wiemy zbyt wiele. Wiemy za to, że smartfony Mate 40 i Mate 40 Pro trafią na sklepowe półki w pięciu wariantach kolorystycznych: czarnym (Bright Black), srebrnym (Cosmic Silver), białym (Pearl White), zielonym i żółtym. Z kolei model sygnowany logiem Porsche Design ma dostać ceramiczne plecki. Kolorów Mate’a 40 Pro+ na razie nie poznaliśmy. Czekacie na premierę? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy