SE-Xperia-Arc-HD-0
Sony Ericsson LT26i najprawdopodobniej będzie jedną z nowości, jaka pojawi się w trakcie nadchodzących targów CES. W oczekiwaniu na tę premierę mamy okazję zapoznać się z nowymi zdjęciami tego urządzenia, a także dowiadujemy się, jak wygląda kwestia wydajności.

Targi CES obfitują w dużą ilość informacji, które z całą pewnością mogą zainteresować użytkowników urządzeń z systemem Android. Sony Ericsson LT26i, który najprawdopodobniej będzie nosił nazwę Xperia Arc HD stanie się flagowym produktem japońsko-szwedzkiej spółki. Co nowego dowiadujemy się w kwestii tego smartfonu?

SE-Xperia-Arc-HD-1

Jeden z serwisów dotarł do jednego z przedpremierowych egzemplarzy Xperii Arc HD, czego efektem są nie tylko zdjęcia, ale również sporo ciekawych informacji związanych ze specyfikacją tego urządzenia. Zgodnie z przewidywaniami, smartfon wykorzystuje możliwości dwurdzeniowego procesora Qualcomm, który jest taktowany z częstotliwością 1,5 GHz.

Producent zdecydował się na zastosowanie 1 GB pamięci RAM, co w efekcie powinno pozwolić na osiągnięcie całkiem przyzwoitego wyniku w benchmarku Quadrant. Nadzieje były dość duże, jednak wynik zdecydowanie ciężko zaliczyć do imponujących. Arc HD zdobył tylko 2219 punktów, czyli znacznie poniżej oczekiwań. Warto jednak odnotować fakt, że podczas testów wydajności wykorzystywany był tylko jeden z dwóch rdzeni, co bez wątpienia miało przełożenie na osiągnięty rezultat.

SE-Xperia-Arc-HD-2

Co więcej można powiedzieć o tym urządzeniu? Producent zdecydował się na zastosowanie aparatu z matrycą 12 Mpx i wyświetlacza o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, obsługującego technologię Bravia Engine. Do dyspozycji użytkownika oddano 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej – niestety zabrakło możliwości rozszerzenia pamięci przy pomocy karty microSD.

System operacyjny, jaki był zainstalowany na tym urządzeniu to Android 2.3.7 Gingerbread – możemy jednak spodziewać się szybkiej aktualizacji do wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Wydanie aktualizacji powinno mieć niebagatelny wpływ na poprawę wydajności i szybkości działania modelu Arc HD.

źródło: ITProPortal

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula