Serwisy pocztowe, które najczęściej odwiedzaliśmy w sierpniu tego roku, zostały zbadane przez Gemius. Okazuje się, że Gmail jest najczęściej odwiedzanym przez Polaków, ale dalej silną pozycję mają rozwiązania od Wirtualnej Polski oraz Onetu. Reszta stawki utrzymuje się na tych samych pozycjach, co rok temu, a to pokazuje, że jesteśmy przywiązani do konkretnej poczty, jak mało kiedy.

Najpopularniejsze serwisy pocztowe w sierpniu

najpopularniejsze serwisy pocztowe
Fot. Wirtualne Media

Na portalu Wirtualne Media pojawiło się opracowanie, które pokazuje najpopularniejsze serwisy pocztowe w sierpniu tego roku. Badanie zostało przeprowadzone przez Gemius/PBI pokazuje, że popularność Gmaila jest niczym niezagrożona. Google jest najczęściej wybieranym przez Polaków serwisem do poczty elektronicznej, a w sierpniu 2020 roku poczta miała aż 9 967 683 realnych użytkowników. To o ponad 3 miliony więcej, niż zajmujące drugie miejsce w zestawieniu Wirtualna Polska. Jednak to użytkownicy Wirtualnej Polski dokonali ponad dwukrotnie większej ilości odsłon, niż na Gmailu. Tak prezentuje się cały ranking, jeżeli chodzi o zasięg.

  1. Google – 36,6%
  2. Wirtualna Polska – 24,1%
  3. Onet – 15%
  4. O2 – 10%
  5. Interia – 9,7%
  6. Gazeta – 1,1%
  7. Poczta.pl – 0,8%
  8. Yahoo – 0,5%

Zobacz też: Huawei FreeBuds Pro – recenzja ciekawych słuchawek.

serwisy pocztowe
Fot. Wirtualne Media

Patrząc na powyższe wyniki, można spokojnie założyć, że pozycja Gmaila jest stabilna. Co więcej, usługa Google zyskuje na popularności. W ciągu roku pojawiło się prawie dwa miliony odwiedzających, co jest największym wzrostem względem innych portali. Ogromny wzrost zanotowała także Poczta.pl, choć ten nie przełożył się na wyższą pozycję w całym rankingu. Poczta O2.pl ma niewielki wzrost odwiedzających, ale za to o wiele mniej odsłon, niż w sierpniu zeszłego roku. Wzrost zaliczyło także Yahoo, które w zeszłym roku miało zbyt mało odwiedzających, by w ogóle załapać się do badania. A wy, z jakiej poczty korzystacie najczęściej?

Źródło: Wirtualne Media

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.