google-logo

Pamiętacie news, w którym przytaczaliśmy Wam zapewnienia byłego dyrektora generalnego Google – Erica Schmidta jakoby w ciągu 6 miesięcy na rynku tabletów pojawić się miał nowy gracz? Wówczas nie było do końca wiadomo co wspomniany pan miał na myśli. Czas zatem na kolejną porcję plotek, które przynoszą nieco więcej szczegółów.

Jak się okazuje celem nowego tabletu giganta z Mountain View nie jest walka o użytkowników z iPadem Apple’a, a z Kindle Fire (Amazon). Takie informacje podaje przynajmniej, powołując się na źródła zbliżone do dostawców Google, tajwański serwis DigiTimes. Tablet Nexus (taka ma być jego nazwa) wyposażony będzie zatem w 7 calowy ekran. Całość ma działać pod kontrolą najnowszego Androida – Ice Cream Sandwich i kosztować mniej niż 199 dolarów.

szkic

Kiedy spodziewać się mamy debiutu urządzenia na rynku? Według wspomnianego źródła jest to pierwszy kwartał rozliczeniowy 2012 roku, a więc kwiecień. W grę wchodzi również mniej prawdopodobny marzec.

Do premiery urządzenia pozostały zatem około 3 miesiące. W tym czasie powinniśmy być raczeni kolejnymi porcjami informacji, które potwierdzą lub zaprzeczą przytoczonym w tym newsie plotkom. Na razie przedstawiciele Google odmawiają udzielania jakichkolwiek komentarzy.

źródło: digitimes.com, fot.: Google (szkic koncepcyjny)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Maciejewski