W banku ING funkcjonuje już potwierdzanie płatności online kartą w aplikacji mobilnej. Celem tej zmiany jest poprawa bezpieczeństwa dokonywanych transakcji. Nowy sposób uwierzytelniania płatności dotyczy wszystkich kart debetowych, przedpłaconych i kredytowych, które standardowo pozwalają płacić w internecie, wydanych przez ING Bank Śląski.

Potwierdzanie płatności online kartą w aplikacji mobilnej – jak to działa?

Podczas płatności kartą za zakupy w sieci w aplikacji mobilnej Moje ING wyświetli się komunikat ze szczegółami transakcji, a także z prośbą o jej potwierdzenie. Wystarczy wtedy wpisać w aplikacji czterocyfrowy kod, którego używamy też np. podczas logowania. Co natomiast w sytuacji, gdy ktoś nie używa aplikacji banku lub w danym momencie nie ma do niej dostępu? Alternatywą jest zalogowanie się do zwykłej bankowości internetowej i potwierdzenie jednorazowym kodem SMS.

Jak poinformował ING Bank Śląski, nowa metoda autoryzacji jest częścią zabezpieczeń 3D Secure. Mają one zwiększyć bezpieczeństwo transakcji w sieci, które odbywają się przy użyciu karty. Zmiany zostały wprowadzone na podstawie dyrektywy PSD2.

Czytaj także: Apple przywraca uwielbianą technologię MagSafe, ale w innym wydaniu

Payment Services Directive to unijna dyrektywa, która dotyczy usług płatniczych. Jej cele to zwiększanie poziomu bezpieczeństwa konsumentów, a także chronienie ich przed nadużyciami finansowymi w obrocie bezgotówkowym. Jedna z zasad przewidzianych w dyrektywie dotyczy podwójnej weryfikacji. Uwierzytelnianie musi się odbywać na podstawie co najmniej dwóch elementów spośród wiedzy użytkownika, tego, co posiada oraz jego cech. Elementy te muszą również zostać wybrane tak, by ew. naruszenie jednego z nich nie naruszyło wiarygodności pozostałych.

źródło: informacja prasowa, Business Insider

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.