Nowy procesor i układ graficzny od ARM w drodze. Będzie jeszcze więcej mocy!

Arkadiusz Melerski Arkadiusz Melerski Newsy
arm_processor-820x420

Czołowy producent układów mobilnych – ARM nie pozostaje w tyle i ogłasza nowy procesor oraz układ graficzny. 64-bitowy układ Cortex-A72 oparty o architekturę ARMv8-A ma być nawet 3,5 raza szybszy od jednostki Cortex–A15 oraz o 75 procent bardziej energooszczędny przy zachowaniu wydajności procesorów znajdujących się w urządzeniach z ubiegłego roku!

ARm-Cortex-A72

Firma podaje, że procesor może być taktowany zegarem do 2,5 GHZ i będzie produkowany w 16 nm procesie technologicznym. Jednostka będzie mogła być łączona z rdzeniami Cortex-A53 w oparciu o technologie big.LITTLE, która pozwala na pracę jednej grupie rdzenie w zależności od potrzeb. Obecnie na rdzenie zamówienia złożyły już np. HiSilicon, MediaTek i Rockchip

Mali-T880-medium

Procesor graficzny Mali-T880 ma być kolejnym krokiem do zmniejszenia zapotrzebowania na energie przez smartfony. Chip ma być o 1,8x szybszy niż jego poprzednik – Mali T760, a poziom poboru energii ma spaść o 40 procent. Według ARM układ ma jeszcze bardziej zbliżyć jakość grafiki w smartfonach do tej z konsol. Możliwość skalowania do rozdzielczości 4K w 120 klatach na sekundę robi wrażenie!

Uważacie, że tak wielka moc potrzebna jest Wam w smartfonie? Czy pogoń za kolejnymi gigahercami i rdzeniami kiedyś się skończy ?

Źródło: arm.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy