realme w tym tygodniu pokazało nam, Europejczykom, czy jest seria realme 7. W naszej redakcji mogliśmy gościć zarówno bazowy model realme 7, jak i realme 7 Pro. Tymczasem w Chinach szykuje się premiera kolejnej rodziny – realme Q2. Tak jak siódemki stawiają na pokazanie, że są wytrzymałymi modelami, tak w przypadku Q2 powinniśmy oczekiwać dobrego wykonania. Świadczyć o tym mają już zastosowane materiały, które poznajemy na ujawnionych zdjęciach jednego z reprezentantów.

realme Q2 i Q2 Pro mają się podobać – przede wszystkim wykonanie z niecodziennych materiałów

realme q2 pro premiera wykonanie seria

realme Q w gruncie rzeczy okazał się odwzorowanie realme 5 Pro na rynek chiński. Tym razem realme Q2 nie zapowiada się, aby był typowo skopiowanym smartfonem ze zmienioną nazwą. Świadczą o tym poniższe, oficjalne zdjęcia modelu:

Od razu rzuca się w oczy wykonanie ze skóry oraz charakterystyczny nadruk Dare To Leap. Ten ostatni możemy spotkać w innych modelach, ale zbudowanych ze szkła lub tworzyw sztucznych. realme często wyróżnia swoje modele wyjątkowym wzornictwem lub grą świateł. Tymczasem seria realme Q2 zapowiada się na nierzucającą się w oczy, ale wykonaną ze specjalnych materiałów. Przynajmniej jeden z nich, bo gdy przyjrzyjmy się nieoficjalnym wzmiankom o specyfikacji, to skórzane wykonanie ma być charakterystyczne dla realme Q2 Pro.

Specyfikacja techniczna realme Q2 też się wyróżni?

realme q2 pro premiera wykonanie seria

Podobnie wygląda sytuacja z szybkim ładowaniem Super Dart 65 W. realme również chce rozgraniczyć oba urządzenia typem wyświetlacza – Q2 z panelem LCD, ale 120 HZ, a Q2 Pro z OLED, ale 60 Hz. Podobny zabieg poznaliśmy przy okazji właśnie wspomnianej rodziny realme 7, ale bazowy model oferuje częstotliwość odświeżania obrazu w 90 Hz. Mimo wszystko do gry ma wejść układ Dimensity 800U, który jest skierowane do średniaków, ale na papierze prezentuje się świetnie – litografia 7 nm, obsługa 5G (z Dual SIM) i naturalnie wysoka wydajność.

Zobacz też: Polar Vantage V2 – to nie jest smartwatch dla amatorów.

Czym ostatnie będzie Joker z plakatu zapowiadającego premierę? Po raz kolejny wróćmy do plotek. Niewykluczone, że będzie to przedstawienie realme UI 2 na bazie Androida 11. Jednak wszystkiego oficjalnie przekonamy się już w najbliższy wtorek, 13 października, kiedy to seria realme Q2 zostanie przedstawiona w Chinach.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.