#CodeWeek2020, czyli Europejski Tydzień Kodowania, właśnie startuje. To wyjątkowe wydarzenie w świecie nowych technologii. Choćby dlatego, że Europejski Tydzień Kodowania tak naprawdę potrwa… ponad dwa tygodnie.

Startuje #CodeWeek2020 – co ciekawego będzie się działo?

Najbliższe kilkanaście dni będzie pełnych webinarów i spotkań związanych z tematyką programowania i kompetencji cyfrowych. To już ósma edycja #CodeWeek – wydarzenia, w którym europejskie państwa rywalizują między sobą o to, które z nich zorganizuje więcej inicjatyw dotyczących nauki programowania. Tyle tylko, że organizatorem takiej inicjatywy tak naprawdę może być każdy – nauczyciel informatyki, pasjonat komputerów, lokalny aktywista. W ubiegłym roku Polacy zorganizowali ponad 15 tysięcy inicjatyw w ramach #CodeWeek, co dało naszemu krajowi drugie miejsce w klasyfikacji państw.

W tym roku do tej pory Polacy zgłosili ponad 12 tysięcy inicjatyw i wciąż mogą to robić. Wystarczy zarejestrować swój pomysł na specjalnej stronie. W naszym kraju #CodeWeek2020 oficjalnie startuje w sobotę, 10 października o 16:00. Wydarzenie rozpocznie się od 4-godzinnego maratonu programowania. Odbędą się spotkania online w ramach Klubu Młodego Programisty. W niedzielę 11 października, również o 16, będzie miało miejsce spotkanie na temat Dlaczego warto programować?. Pełna lista inicjatyw jest dostępna na stronie wydarzenia. Wiele z nich ma charakter ogólnodostępnych spotkań online.

Czytaj także: Darmowe i przecenione aplikacje i gry w Google Play na weekend #66

#CodeWeek2020 potrwa do 25 października. Po tym terminie zapewne przekonamy się, które miejsce zajęła Polska w klasyfikacji państw.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.