InPost szykuje się na nawrót epidemii – nowa centralna sortownia, a dokładnie jej otwarcie, to jedno z podjętych przez firmę działań. Koronawirus daje duże szanse branży logistycznej, ale stanowi dla niej jednocześnie wielkie wyzwanie.

Jak duża jest nowa centralna sortownia InPost?

nowa centralna sortownia InPost
fot. InPost

Dotychczas InPost miał tylko jedną sortownię o tak dużym znaczeniu i znajdowała się ona w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejna sortownia powstała w podwarszawskim Mszczonowie. Obiekt ma powierzchnię 17300 m² i obsługuje oddziały InPost z całego kraju. Pełni jednocześnie rolę centrum sortowniczego dla kluczowego rejonu Warszawy. Rozbudowa zaplecza logistycznego przez InPost ma związek z nawrotem epidemii koronawirusa. Rośnie zainteresowanie zakupami online, a często wybieraną metodą dostawy przesyłki są paczkomaty. Po pierwsze, można z nich odebrać przesyłkę o dowolnej porze, a po drugie, można to zrobić bez kontaktu z inną osobą, co minimalizuje ryzyko zakażenia wirusem.

Przewaga technologiczna, jaką dają Paczkomaty oraz możliwość zarządzania przesyłkami przez smartfon powodują, że sieć InPost bije rekordy popularności – twierdzi prezes InPostu Rafał Brzoska. Firma rozbudowuje też samą sieć paczkomatów. Tego typu maszyn działa już ponad 8 tysięcy. Możliwe również, że wkrótce pojawią się paczkomaty w nowych kształtach.

Czytaj także: InPost wraca z PaczkoMATowaniem 2.0! Ulepsz usługę, zadbaj o swój komfort

Rafał Brzoska podkreśla, że działanie dwóch sortowni centralnych sprawia, że bezpieczeństwo dostaw jest zachowane nawet w przypadku ograniczenia/wyłączenia z pracy jednej z placówek.

źródło: InPost

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.