Rodzina iPhone 12 zbliża się wielkimi krokami, bo jej oficjalna prezentacja odbędzie się już 13 października, w przyszły wtorek. Wówczas poznamy aż cztery nowe smartfony: iPhone’a 12 mini, iPhone’a 12, iPhone’a 12 Pro oraz iPhone’a 12 Pro Max. Dziś dowiedzieliśmy się, na jaki wzrost wydajności w porównaniu do starszych modeli możemy liczyć. Zapowiadają się naprawdę wydajne urządzenia.

Wydajność rodziny iPhone 12 w porównaniu do poprzedników

iPhone 12 wydajność

Smartfony z serii iPhone 12 zasili procesor Apple A14 Bionic. Pierwszym urządzeniem, które trafiło na rynek z tym układem, jest najnowszy iPad Air 4. Wymieniony podzespół składa się z sześciu rdzeni o bazowym taktowaniu na poziomie 2,99 GHz. Dane z benchmarku Geekbench pokazują, że Apple A14 Bionic w teście jednego rdzenia zdobył 1583 punkty, natomiast w teście wielordzeniowym aż 4198 punktów. Bazując na wyniku w teście jednego rdzenia, portal MacRumors obliczył, o ile procent rodzina iPhone 12 powinna być wydajniejsza od poprzednich iPhone’ów. Mianowicie:

  • iPhone 6s / SE – 196%
  • iPhone 7 / Plus – 117%
  • iPhone 8 / Plus / X – 75%
  • iPhone XR / XS – 44%
  • iPhone SE (2020) / 11 / 11 Pro – 18%

Zobacz także: Chromecast z Google TV, Nest Audio, Pixel 5 i Pixel 4a 5G – poznaj premiery od Google

Nie da się ukryć, że wzrosty są imponujące. Rzecz jasna na razie nie można ich brać za pewnik, bo wszystko się potwierdzi (lub nie) dopiero po oficjalnej premierze rodziny iPhone 12. Czekacie na tegoroczne flagowce Apple? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.