ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Unreal Engine

Unreal Engine trafi do elektrycznego Hummera – Epic Games otwiera się na nowy rynek

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Unreal Engine, czyli silnik graficzny, który wykorzystywany jest głównie w grach komputerowych, teraz trafi na nowy rynek. Epic Games postanowiło, że silnik będzie wykorzystywany w systemach oraz oprogramowaniu samochodów elektrycznych. Pierwszym modelem, gdzie będzie można zobaczyć efekt nowej współpracy, będzie w pełni elektryczny Hummer.

Unreal Engine i elektryczny Hummer

Elektrycznego Hummera, czyli nowy model samochodu, który do tej pory kojarzył się np. z wojskiem, zobaczymy już 20 października. Hummery zazwyczaj wyposażone były w ogromne silniki, co powodowało, że zużycie benzyny stało na dość wysokim poziomie. Elektryczna wersja pojazdu ma ten problem rozwiązać, ale na temat tego modelu jeszcze praktycznie nic nie wiadomo. Teraz za to ogłoszono, że do tworzenia grafik oraz animacji, które będą pojawiały się na wyświetlaczu samochodu, wykorzystano Unreal Engine.

Epic Games powołało specjalny  zespół, który będzie zajmował się rozwijaniem HMI (Human Machine Interface – interfejs człowiek-maszyna) dla przemysłu motoryzacyjnego. Elektryczny Hummer ma być pierwszym z wielu modeli samochodów elektrycznych, gdzie będzie wykorzystywało się rozwiązanie od Epic. Mowa tutaj o większych możliwościach w kwestii projektowania systemów w autach oraz oczywiście ich wyglądzie. Unreal Engine ma pozwolić projektantom na znacznie więcej, a tym samym ożywi to sam wygląd interfejsu samochodów elektrycznych.

Zobacz też: Google powiadomi cię, kiedy usłyszy Twojego psa.

Mówimy tutaj o samym wyglądzie deski rozdzielczej, podglądzie samochodu czy nawet mapach. Programiści będą mogli korzystać z funkcji Unreal Engine (najprawdopodobniej jeszcze w wersji 4), a wśród nich podglądu na żywo czy animacji cząsteczek. Wejście Epic Games we współpracę z General Motors oznacza, że silnik graficzny będzie wykorzystywany także w innych samochodach. Teraz tylko czekać na nowego Hummera, gdzie zobaczymy, jak takie rozwiązanie wygląda w rzeczywistości.

Źródło: Epic

Sprawdź najnowsze wpisy