Jako najdroższy jak dotąd Smartwatch firmy, Fitbit Sense w końcu otrzymuje funkcjonalność aplikacji ECG App w USA, Wielkiej Brytanii i na terenie UE. Aplikacja, która nie była dostępna w momencie uruchomienia, została w zeszłym miesiącu zatwierdzona zarówno przez FDA, jak i UE. Opcja ta była wyłączona właśnie z powodów konieczności uzyskania odpowiedniego certyfikatu na wyżej wspomnianych rynkach, bez którego żadne urządzenie medyczne nie może działać.

Fitbit Sense z EKG w Europie

Fitbit Sense z EKG w Europie
Fitbit Sense

Smartwatch Fitbit Sense już zaczął otrzymywać aktualizację w USA, UK i Niemczech. Raport mówi, że kraje takie jak Indie również znajdują się na liście, ale dokładna data wprowadzenia zmian nie jest znana. Warto tu przypomnieć, że smartwatch miał swoją premierę w sierpniu bieżącego roku. Jako najdroższy model producenta, za który należy zapłacić aż 329 dolarów, został on wyposażony w zaawansowane funkcje śledzenia stanu zdrowia. Mowa tu między innymi o EKG i EDA. Dodatkowo dostał także wsparcie dla Asystenta Google i Alexa. Jednakże funkcja EKG nie była dostępna w momencie wprowadzenia na rynek. Wszystko dlatego, że produkt nie przeszedł certyfikacji. 

Zobacz też: Szef CD Project RED: niektórzy chcieliby, żebyśmy byli tymi złymi. To im pasuje do ideologii

Ta właśnie zakończyła się pomyślnie, a dzięki stosownej łatce oprogramowania została przywrócona przez producenta zgodnie z obietnicą. Ta będzie wkrótce dostępna dla wszystkich użytkowników w wyżej wymienionych krajach. Można ją również zainstalować ręcznie, pobierając aplikację z oficjalnej strony internetowej Fitbit. Ciekawe, czy opóźniona certyfikacja i wprowadzanie na rynek urządzeń okrojonych z funkcji stanie się z czasem bardziej powszechnym rozwiązaniem, czy to jedynie jednorazowy wybryk pojedynczego producenta?

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.