Prawie każdy użytkownik Androida w Polsce korzysta z podstawowych aplikacji Google, takich jak Gmail i YouTube. Jednak nie każdy ma dostęp do przyzwoicie działającego smartfona. Nie brakuje osób, które wciąż używają urządzeń, które lepsze czasy mają już dawno za sobą, albo wręcz nigdy ich nie miały. I nie ma w tym nic złego. Wręcz fakt, że przez lata korzystają z tego samego sprzętu jest korzystny dla środowiska, ponieważ ograniczają one tym samym ilość szkodliwych elektrośmieci. Pozostaje jednak kwestia działania aplikacji na takim sprzęcie.

Gmail Go dla każdego

Gmail Go dla każdego
Jak widać, jeszcze nie do końca to działa

Oczywiście istnieje pewna alternatywa pod postacią aplikacji Go. Są to lżejsze wersje popularnych programów Google skrojone na miarę smartfonów z Androidem Go. Problem w tym, że są one dostępne jedynie na te urządzenia. To na szczęście wkrótce powinno się zmienić, przynajmniej w przypadku poczty elektronicznej. Google ma bowiem zamiar udostępnić Gmail Go dla każdego. W ten sposób smartfony, jak chociażby Redmi 4A, mogą dostać drugie życie, ponieważ niedobory w pamięci operacyjnej przestaną dla nich być aż tak dotkliwe. Aplikacja Gmail Go zapewnia prawie identyczne wrażenia jak standardowa aplikacja Gmaila. Przy okazji zajmuje mniej miejsca i powinna także zużywać mniej pamięci operacyjnej. 

Zobacz też: Samsung znowu pokonuje TSMC – firma przejmuje wielkie zamówienie

Teoretycznie aplikacja już została udostępniona wszystkim. Jednak możliwe, że w naszym regionie spotkamy się z pewnymi opóźnieniami. W chwili pisania tego tekstu wszystkie moje urządzenia z Androidem są wskazane na liście jako nieobsługiwane. Mam nadzieję, że się to wkrótce zmieni i będę mógł zainstalować Gmail Go, chociażby na LG H410. Ten staruszek ma w końcu zaledwie 1 GB RAM i tylko 4 GB pamięci masowej. Mam także nadzieję, że wkrótce wszystkie aplikacje Go doczekają się premiery dla pełnego Androida.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.