Firma Apricorn stworzyła kolejny bezpieczny dysk twardy. Jest on dedykowany dla organizacji pracujących z danymi poufnymi. Ze względu na konstrukcję talerzową dysk Aegis Padlock DT FIPS nie będzie pobijał żadnych rekordów prędkości. Zwłaszcza że został wyposażony w interfejs USB 3.2 oferujący w jego przypadku maksymalną prędkość transmisji danych 625 MB/s. Jednak nie to jest jego celem. Nośnik ten ma za zadanie przede wszystkim chronić nasze dane.

Najbezpieczniejszy zewnętrzny HDD

Najbezpieczniejszy zewnętrzny HDD

Ten przypominający domofon nośnik jest bardzo odporny na działanie hakerów. Wszystko dzięki wielu funkcjom zabezpieczeń wbudowanym wewnątrz i na zewnątrz urządzenia. Tak naprawdę to zwykły dysk twardy, który został umieszczonym w specjalnej obudowie. Jest on chroniony sprzętowym 256-bitowym szyfrowaniem AES XTS i kodem PIN, który trzeba wprowadzić na wbudowanej klawiaturze. Firma Apricorn twierdzi, że dysk jest zgodny ze standardem FIPS 140-2 i korzysta z firmowego, zamkniętego oprogramowania układowego AegisWare. To ma uczynić go odpornym na złośliwe oprogramowanie. Natomiast utwardzona warstwa epoksydowa na wewnętrznych elementach dysku chroni go przed fizycznymi manipulacjami.

Zobacz też: Asystent Google wkrótce będzie mógł rozmawiać także z naszymi gośćmi

Dysk posiada oddzielny tryb pracy Admin i User, który pozwala na ustawienie do czterech kodów PIN użytkowników z jednym niezależnym administratorem. Po podłączeniu pozostaje on niewidoczny dla hosta i można go odblokować jedynie poprzez wpisanie kodu PIN z klawiatury pokładowej, chroniąc go przed wszelkimi rejestratorami/narzędziami szpiegującymi, które mogłyby nasłuchiwać uderzeń klawiatury. Warto podkreślić, że przyciski na klawiaturze posiadają odporną na zużycie powłokę polimerową, aby nie ujawniać najczęściej używanych przycisków. Ostatnią linią obrony jest opcja pełnego zaszyfrowania dysku pod wpływem wpisania konkretnego kodu lub błędnego PIN-u. Ta jednak jest opcjonalna. W swojej największej wersji o pojemności 18 TB dysk ten kosztuje 1 199 USD. To czyni go największym i prawdopodobnie najbezpieczniejszym zewnętrznym dyskiem twardym w sprzedaży. Jest on dedykowany rozwiązaniom rządowym, medycznym i finansowym.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.