Polar Vantage V2 to nowa i dość niespodziewana propozycja od producenta. Nowa wersja smartwatcha nie przynosi rewolucyjnych zmian względem poprzednika, ale dodaje trochę nowości. Przede wszystkim to sprzęt dla osób, które traktują sport poważnie, ale także nie boją się odpoczywać. Zdaje się, że ta druga opcja staje się coraz ważniejsza we wszelkiego rodzaju urządzeniach ubieralnych, które mają nas motywować do aktywności fizycznej.

Polar Vantage V2

Polar Vantage V2
Polar Vantage V2

Nowy Polar Vantage V2 spełnia większość wymagań, które można mieć odnośnie podstawowego smartwatcha. Da się na nim odczytywać powiadomienia ze sparowanego smartfona czy sterowanie muzyką. To jednak nie jest najważniejsze, jeżeli chodzi o smartwatch Polara. Tutaj firma stawia na coś zupełnie innego, a mianowicie na solidny plan treningowy oraz odpoczynek. Oprogramowanie urządzenia, które będzie stale monitorowało stan zdrowia, poinformuje nas o tym, że powinniśmy odpocząć. Da też nam znać, że jesteśmy gotowi na kolejną część treningu, a nasze ciało powróciło już do sił. Przynajmniej na tyle, by dać z siebie coś więcej.

Vantage V2 ma wyświetlacz o średnicy 1,2 cala (rozdzielczość 240×240 pikseli), który może korzystać z funkcji Always On Display. Rozmiar urządzenia (47x47x13 mm) zdaje się być nie przesadzony, a jego waga (52 gramy a opaską, 32 gramy sama koperta) nie powinna być zauważalna podczas treningów. Koperta została wykonana z aluminium, które dodatkowo ma być wzmocnione włóknem szklanym. Akumulator o pojemności 346 mAh ma wystarczyć na 40 godzin treningu z GPS-em lub do 7 dni z włączonym pomiarem tętna przez całą dobę. Do tego dochodzi jeszcze norma MIL-STD-810G oraz wodoodporność (do 100 metrów).

Zobacz też: Tak może wyglądać nowy ekran konfiguracji w Windows 10.

Jeżeli chodzi o funkcje, które oferuje Polar Vantage V2 to mamy tutaj m.in. biegowy i rowerowy test wydolnościowy, test regeneracji nóg czy moc biegową. Do tego dochodzą funkcje odpowiedzialne za odpoczynek, czyli np. Recovery Pro czy Nightly Recharge. Smartwatch kosztuje w Polsce 2249 złotych, a ze specjalnym czujnikiem na klatkę piersiową 2499 złotych.

Źródło: Polar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.