ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sklep Play wyprzedził App Store. Android pokonuje iOS w ilości aplikacji w markecie!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Rywalizacja pomiędzy Apple, a Google trwa tak naprawdę od momentu pojawienia się pierwszych urządzeń z Androidem na rynku. Wtedy też, niezagrożony niczym iOS otrzymał rywala z prawdziwego zdarzenia. Tak też przez te kilka lat trwa rywalizacja na każdym z możliwych pól bitewnych, a na jednym z nich Google przejmuje fotel lidera.

Smartfony cechują się tym, że można na nie instalować wiele zaawansowanych aplikacji. Tym samym producenci systemów operacyjnych postanowili stworzyć miejsce, w którym będzie można dodawać własne tytuły. Tak też powstały App Store oraz sklep Play, które to od zawsze rywalizowały w jak największej ilości pozycji w swoich zborach. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak przedstawić Wam ostatnie dane:

Android przewyższył ilością dostępnych aplikacji iOS i nie zapowiada się, aby ta sytuacja miała się odwrócić. Wystarczy dodać do tego, że deweloperów tworzących programy na „Robocika” jest o 100 tysięcy więcej niż tych, którzy piszą pod „Jabłuszko”.

Oczywiście ma to swoje podłoże w dostępności i otwartości systemu Google, a także w ilości tzw. „śmieciowych” aplikacji, które mimo wszystko znajdują się w sporej ilości na obu platformach. Oto najpopularniejsze kategorie aplikacji na Androidzie:

Jednak App Store w stosunku do sklepu Play prowadzi jeszcze w jednej kategorii: dochodowość. IOS generuje dwukrotnie większe zyski niż Android pod względem aplikacji. Jednak jeżeli obecny trend się utrzyma to system Google pokona Apple w ciągu 2-3 lat i pod tym względem.

A jak Wy oceniacie oba markety na tych dwóch jakże różnych, ale też jakże podobnych platformach?

źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy