Ekran konfiguracji w Windows 10 czekają spore zmiany, które jednak tym razem mogą się spodobać. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że tak to powinno wyglądać od początku, bo wiele by to ułatwiło. Wprawdzie nie jest jeszcze jasne, czy taki jak opisywany tutaj ekran konfiguracji trafi do każdego z użytkowników, ale można podejrzewać, że tak się właśnie stanie.

Ekran konfiguracji w Windows 10

Ekran konfiguracji w Windows 10
Ekran konfiguracji Windows 10

Konfiguracja komputera nie musi być zadaniem łatwy i przyjemnym. Szczególnie dla osób, które nie są zaznajomione z technologiami, a jak udowodniła nam pandemia, korzystanie z komputerów jest teraz w większości koniecznością. Zapewne to jeden z powodów, dla którego Microsoft zdecydował się na wprowadzenie ciekawego ekranu konfiguracji w wersji Preview Build 20231. Tutaj użytkownik nie zostanie pozostawiony sam, a otrzyma częściową pomoc od systemu. Ekran konfiguracji w Windows 10 będzie bowiem zawierał kilka predefiniowanych opcji, które mają być uzależnione od tego, co zamierza się na komputerze robić. Do wyboru będą: Gaming, Rodzina, Kreatywność, Rozrywka, Nauczanie oraz Biznes.

Każda z opcji ma trochę inaczej dostosowywać system, na którym się pracuje. Wygląda na to, że będzie można zaznaczyć od razu kilka z nich. Wybór takich opcji ma pomóc w konfiguracji systemu pod poszczególne zadania. Tym samym ułatwić pracę tym, którzy nie wiedzą, jak zrobić to samodzielnie. Mają pojawić się także sugestie odnośnie aplikacji, które dla konkretnej opcji będą przydatne. Niestety, ale nie wiadomo, co będzie zmieniane na poziomie tej konfiguracji, ale zawsze to jakaś ciekawostka.

Zobacz też: Czy Android One ma jeszcze rację bytu?

Taka automatyczna konfiguracja, bo zakładamy, że tak to będzie działać, ułatwi życie wielu osobom. Jeżeli będzie to zrobione dobrze i nie będzie powodować wysypu błędów. Jednak tutaj może być różnie i nie jest powiedziane też, czy opcja wyjdzie z Preview Build i trafi do wszystkich.

Źródło: Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.