Telewizory to bardzo przydatne urządzenia, bez których niektórzy nie wyobrażają sobie życia. W tych niezwykle trudnych czasach, kiedy koronawirus wciąż zbiera swoje żniwo, wiele osób spędza więcej czasu w domu, często oglądając telewizję. Najnowszy raport przygotowany przez pewną firmę analityczną pokazuje, że popyt na telewizory znacznie wzrósł. Nie da się ukryć, że pandemia z pewnością miała w tym swój udział.

Sprzedaż telewizorów w trzecim kwartale 2020 roku

Telewizor SAMSUNG QLED QE55Q80T

Firma TrendForce poinformowała, że w trzecim kwartale bieżącego roku na świecie sprzedano 62,05 milionów telewizorów. Taki wynik przekłada się na nowy rekord, jak i 12,9-procentowy wzrost w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej oraz 38,8-procentowy w porównaniu do poprzedniego kwartału. Największym wygranym pod względem sprzedaży w stosunku rok do roku okazała się firma TCL, która może się pochwalić wzrostem na poziomie 52,7%. Na drugim miejscu uplasował się Samsung z wynikiem równym 36,4%, a podium zamknęło LG (6,7%).

Zobacz także: [Promocje dnia] Apple iPhone 11 Pro, Samsung Galaxy A30s, Huawei P Smart 2021 i więcej ofert!

Jeśli chodzi o największy wzrost w porównaniu do drugiego kwartału 2020 roku, to jest dokładnie odwrotnie. Pierwsza pozycja przypadła LG z gigantycznym wynikiem na poziomie 81,6%, druga Samsungowi (67,1%), natomiast trzecia i zarazem ostatnia – TCL (52,7%). Żaden z wymienionych producentów nie może narzekać, jednak TrendForce przewiduje, że 2020 rok dla branży i tak zakończy się nieco gorzej niż poprzedni. Czy firma miała racje, dowiemy się już za kilka miesięcy.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.