ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

400 tys. aplikacji w Android Markecie

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

legion-de-androides
Android Market, jako oficjalny kanał dystrybucyjny aplikacji przeznaczonych dla smartfonów i tabletów z systemem Google, cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród użytkowników tych urządzeń, ale również w przypadku deweloperów.

Firma Distimo zaprezentowała nowy raport związany z popularnością Android Marketu. Opublikowane dane są bardzo dobrą wiadomością dla Google. Przede wszystkim, w ramach Marketu znajduje się już ponad 400 tys. aplikacji, co bez wątpienia świadczy o całkiem szerokiej ofercie tego sklepu z aplikacjami.

W ciągu zaledwie czterech miesięcy, do Android Marketu trafiło ponad 100 tys. nowych aplikacji. Liczba programów uległa podwojeniu od kwietnia 2011 roku – jeżeli utrzymane zostanie obecnego tempo wzrostu, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że już na początku drugiego kwartału tego roku Google potwierdzi dostępność ponad pół miliona aplikacji.

android-overview-active

W przypadku Marketu bardzo często padają zarzuty, że Android nie daje zbyt wiele zarobić programistom. Użytkownicy z kolei bardzo chwalą sobie obecność ogromnej liczby darmowych aplikacji. Dane ze wspomnianego raportu wskazują na to, że blisko 68 procent wszystkich dostępnych teraz programów jest darmowa – od kwietnia liczba bezpłatnych aplikacji zwiększyła się o 8 procent.

Opublikowanie pierwszych 200 tys. aplikacji w Android Markecie zajęło programistom 31 miesięcy od momentu startu usługi. W ciągu kolejnych czterech miesięcy do Marketu trafiło 100 tys. nowych pozycji.

Zapewnienie odpowiednio dynamicznego rozwoju oferty Android Marketu zależy nie tylko od Google, ale również od samych programistów, którzy muszą zostać przyciągnięci przez koncern z Mountain View. Pod tym względem Google również nie ma powodów do narzekań – pod koniec 2011 roku liczba aktywnych programistów przekroczyła ponad 100 tys.

Bardzo dynamiczny rozwój Marketu, nawet na tle App Store, jest bardzo dobrym potwierdzeniem kondycji Androida. Google cały czas pracuje nad tym, aby zdominować rynek urządzeń mobilnych, stając się najpopularniejszym systemem operacyjnym.

źródło: TheNextWeb / Distimo

Sprawdź najnowsze wpisy