Samsung przegrywa z TSMC, jeśli chodzi o technologię i moc produkcyjną. Mimo to koreański gigant jakiś czas temu przejął umowę na produkcję Snapdragona 875. To jednak nie koniec jego sukcesów. Okazuje się bowiem, że firma dostała kolejny kontrakt od amerykańskiego producenta procesorów. Raport koreańskiego inwestora mówi, że Qualcomm wybrał Samsung zamiast TSMC do produkcji swojego nadchodzącego chipsetu Snapdragon 750G. 

Samsung wyprodukuje Snapdragona 750G

Samsung wyprodukuje Snapdragona 750G

Według planów amerykańskiego producenta Snapdragon 750G zastąpi Snapdragoa 730G. Nadchodzący układ ma być wykonany w procesie 8 nm, aby utrzymać koszty na możliwie niskim poziomie. Główną różnicą względem poprzednika ma być obsługa technologii 5G. Niektóre z nich obejmują lepszą wydajność procesora, grafiki i SI. Modem X52 5G wbudowany w chipset obsługuje zarówno mmWave, jak i sub-6 5G. Według doniesień procesor ten ma trafić do Xiaomi Mi 10T Lite i Galaxy A42. Mowa więc o urządzeniach ze średniej półki cenowej.

Zobacz też: Premiera „Jurassic World: Dominion” przesunięta, choć film powstaje bez zakłóceń

Zdobycie kontraktu na produkcję Snapdragona 750G jest kolejnym krokiem Samsunga w jego dążeniu do zwiększenia udziału w rynku produkcji układów. Według rankingu TrendForce Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) jest obecnie liderem rynku z 53,9-procentowym udziałem w rynku. Za TSMC plasuje się Samsung, który kontroluje 17,4 procent rynku. Udział Samsunga w rynku ma wzrosnąć powyżej 20 procent w przyszłym roku. Możliwe, że z czasem przejmie on jeszcze więcej zamówień od Qualcomma. Taki obrót sprawy mógłby jeszcze mocniej wpłynąć na zwiększenie udziału w rynku przez koreańskiego giganta.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.