ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung nareszcie rozwiązuje problem z opóźnieniem dźwięku! Co z resztą producentów?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s5 android 5.0 lollipop sammobile

Po przeczytaniu tytułu najprawdopodobniej zastanawiacie się o jaki problem chodzi, czyż nie? Niektórzy z Was, osoby zajmujące się tworzeniem muzyki, zapewne wiedzą jaka jest skala tego nieudogodnienia i korzystają z urządzeń opartych na systemie iOS. Samsung jednak pokazuje, że razem z systemem Lollipop są w stanie i pod tym kątem dogryźć Apple.

Może zanim przejdę do rezultatów poczynań Koreańczyków, przedstawię Wam na przykładzie w czym rzecz. Oto Nexus 5 pracujący pod kontrolą Androida 4.4 KitKat i właściciel próbujący wykorzystać to urządzenie jako keyboard:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xh_3yOTsc9I[/youtube]

Widać wyraźne opóźnienie. Dźwięk po wydaniu polecenia przez użytkownika wydobywa się z głośnika po pewnym, zdecydowanie zbyt długim czasie. Oczywiście jest to bolączka niemalże wszystkich urządzeń z „Robocikiem” na pokładzie, aż do teraz. Samsung postanowił, że trzeb to zmienić i oto efekty przedstawione na Galaxy S5 z „Lizakiem”:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AJjsDWgUecY[/youtube]

Ta niby mała zmiana pozwala na nowo otworzyć Androida dla wszelkiej maści muzyków, którzy chętnie wykorzystywaliby swoje smartfony do własnych celów.

Czy Wam kiedyś zdarzyło się zirytować przez powyższe opóźnienia czy też nigdy na to nie zwracaliście uwagi?

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy