Huawei to bardzo popularny producent, który słynie głównie ze smartfonów. Nie da się ukryć, że firma ma teraz wiele problemów, które w dużej mierze przyczyniły się do powstania jej autorskiego systemu HarmonyOS. Dziś dowiedzieliśmy się, na których urządzeniach Huawei i Honor będących już na rynku będzie można zainstalować wspomniany system. Lista jest stosunkowo długa.

Istniejące smartfony Huawei i Honor kompatybilne z HarmonyOS

HarmonyOS kompatybilne istniejące smartfony

Pewien zaufany chiński bloger udostępnił na Weibo post, w którym zdradził, które z istniejących smartfonów tytułowych marek będą kompatybilne z HarmonyOS. Pierwsze na liście są rzekomo urządzenia działające pod kontrolą układu Kirin 9000. Mowa więc o nadchodzącej rodzinie Mate 40. Następnie system zostanie udostępniony dla modeli, których sercem jest Kirin 990 5G. Ten procesor napędza Mate’a Xs, Honora Nova 6 5G, Honora 30, Honora V30 Pro oraz serie Mate 30 i P40.

Zobacz także: Huawei sprzeda Honora? Ten scenariusz nie jest aż tak szalony, jak mogłoby się wydawać

Później HarmonyOS powinien trafić na smartfony mające w środku dowolny z tych procesorów: Kirin 990 4G, Kirin 985, Kirin 980. Na samym końcu powinny się załapać modele z Kirinem 810 i Kirin 710. Niestety Kirin 970, który napędza serie Huawei P20 i Mate 10, nie znalazł się na liście mężczyzny. Rzecz jasna Huawei nie będzie zmuszał użytkowników do instalacji swojego oprogramowania – chętni będą mogli pozostać na Androidzie. Pod koniec należy wspomnieć, że dzisiejsze doniesienie można na razie rozpatrywać jedynie w kategorii plotek. Dopóki w temacie nie wypowie się sam Huawei, niczego nie można brać za pewnik.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.