Stadia to usługa Google pozwalająca na grę w chmurze. Niestety w Polsce na razie nie można z niej skorzystać, ale niewykluczone, że z czasem się to zmieni. Dziś dowiedzieliśmy się, że lubiane rozwiązanie doczekało się nowej funkcji, która pozwala wykorzystywać dane komórkowe do rozgrywki. Rzecz jasna ta opcja ma swoje ograniczenia, ale to w zasadzie dobrze.

Stadia i dane komórkowe – Google wprowadza przydatną nowość

Dotychczas Stadia umożliwiała jedynie grę po Wi-Fi. Teraz się to zmieniło, bo Google dało użytkownikom możliwość wykorzystywania danych mobilnych. Jeśli chodzi o wspomniane wcześniej ograniczenia, to należy wymienić przede wszystkim rozdzielczość 720p – wyższa jest dostępna jedynie przy stabilnym połączeniu przez Wi-Fi. Gigant z Mountain View zdecydował się na ten krok, by ograniczyć użycie danych mobilnych. 720p powinno „zjadać” około 2,7 GB transferu na godzinę, natomiast 1080p aż 12,6 GB. Różnica jest kolosalna.

Zobacz także: Trzy lata jak jeden dzień – Google kończy wsparcie dla serii Pixel 2

Kolejnym z ograniczeń przy wykorzystywaniu danych mobilnych w Stadii jest konieczność podłączenia kontrolera za pomocą Bluetooth lub po kablu zamiast przez Wi-Fi. Aby uniknąć sytuacji, w których ktoś zapomniał włączyć Wi-Fi, Google zadbało o odpowiednią ikonkę na ekranie głównym, która sygnalizuje, że aktualne połączenie jest oparte na mobilnym transferze. Opisywaną opcję trzeba najpierw włączyć w ustawieniach. Można ją znaleźć na samym dole (sekcja Mobile data). Chcielibyście, aby Stadia trafiła do Polski? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.