Asystent Google jest dostępny na różnych urządzeniach. Znajdziemy go smartfonów, przez głośniki, tablety, smar zegarki, po inteligentne telewizory. Od czasu premiery inteligentny asystent zyskał nowe funkcje, takie jak obsługa większej liczby głosów. Dzięki niej jest on w stanie rozpoznawać poszczególnych domowników. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, co firma ma nam do zaoferowania w tej sprawie. Firma pracuje nad dodaniem do niego trybu gościa.

Asystent Google z trybem gościa

Asystent Google z trybem gościa

Post na blogu Google podkreśla, że funkcja ta zacznie się rozwijać w ciągu najbliższych kilku tygodni. Główną różnicą jest to, że w trybie gościa interakcje z Asystentem Google nie bada zapisywane na naszym koncie Google. To oznacza, że niezależnie, o co nasz gość go zapyta, nie będzie to miało najmniejszego wpływu na przyszłe wyniki wyszukiwania, czy też wyświetlające się nam reklamy. Ogólnie rzecz biorąc, można to porównać do korzystania z trybu incognito podczas przeglądania. Według zapowiedzi producenta tryb gościa będzie można aktywować za pomocą komendy głosowej. To oznacza, że asystent nie będzie automatycznie traktował obcej osoby jako gościa.

Zobacz też: Teracube 2e – tani, trwały i ekologiczny smartfon z 4-letnią gwarancją

Warto dodać, że już teraz można usunąć ostatnie zapytanie z konta Google. Jednak w przypadku wielu pytań będzie to wymagało powtarzania procedury za każdym razem, co może być męczące. Dodatkowo łatwo w takim przypadku coś pominąć. Tryb gościa eliminuje taką potrzebę. Wkrótce dojdzie także jeszcze jedna zmiana, dotycząca wszystkich usług giganta, nie tylko Asystenta. Otóż post na blogu ujawnił również, że Google zacznie wysyłać krytyczne alerty bezpieczeństwa bezpośrednio do użytkowników podczas korzystania z aplikacji Google, a nie na adres e-mail. To oznacza, że jeśli na przykład właśnie korzystamy np. z Map Google, a firma zechce nam wysłać alter bezpieczeństwa, to właśnie mapy nas o nim powiadomią. Odpowiednie powiadomienie pojawi się za pośrednictwem migającej czerwonej ikony na zdjęciu profilu konta Google w rogu ekranu.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.