Przejęcie ARM przez Nvidię budzi olbrzymie obawy głównie w Chinach. W końcu ten ruch odda technologię w ręce Amerykanów, którzy mogą odciąć od niej Państwo Środka. Nie oznacza to jednak, że inni nie czują w tej kwestii obaw. Nvidia już kiedyś produkowała własne procesory dla smartfonów. Istnieje więc obawa, że odetnie konkurencję od swoich produktów i stanie się monopolistą na rynku. Oczywiście do tak skrajnego scenariusza nie dopuszczą organizacje antymonopolowe. Jednak wciąż ewentualne pole do nadużyć jest tu gigantyczne.

Szef Nvidii uspokaja w sprawie ARM

Szef Nvidii uspokaja w sprawie ARM

Nic więc dziwnego, że dyrektor generalny firmy Nvidia wraz z dyrektorem generalnym firmy ARM postanowili dokładnie omówić tę kwestię na forum publicznym. Przeprowadzili oni pierwszą wspólną publiczną dyskusję po ogłoszeniu w zeszłym miesiącu transakcji za 40 miliardów dolarów. Rozpoczynając od jednej z najpilniejszych kwestii poruszonych po oficjalnym zawarciu umowy padła kwestia dotycząca dotychczasowych działań ARM. Dyrektor generalny Nvidii obiecuje, że po przejęciu firmy będzie chronił jej model biznesowy.

Zobacz też: Huawei MateBook 14, MateBook X 2020, nowy P smart oraz słuchawki – oto nowości od Huawei w Polsce

Uwielbiam model biznesowy firmy ARM. Myślę, że cały geniusz firmy to stworzenie super energooszczędnej architektury procesorów połączony z tym modelem biznesowym. Właśnie to przeważyło o pozycji firmy. Realizacja tej wizji zajęła trzy dekady i odniosła sukces. Kocham tę ideę, kocham ten model biznesowy, kocham ten ekosystem, który został zbudowany.

Dlatego też zamierzam go chronić, nie krzywdzić go i wciąż rozwijać. Wręcz chcę dodać do niego coś, od siebie. Jedną z rzeczy, które cenię w ARM, jest ta sieć partnerów. To jest coś, czego zawsze chciałem dla Nvidii. Chcę, aby firmy różnej wielkości i kształtu oraz z różnych branż mogły wykorzystać naszą własność intelektualną i pozwolić nam tym samym rozszerzyć i przyspieszyć rozwój każdej możliwej branży. 

To by oznaczało, że nie nie tylko ARM zachowa swój model biznesowy, ale wręcz Nvidia na niego przejdzie. Chociaż w takim razie ktoś mógłby zapytać: czemu Zieloni nie zrobili tego wcześniej? 

Źródło: wwcftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.