Może i nie jest to scenariusz szalony, jednak warto podkreślić, że to jedynie rozważania pewnego znanego analityka. Nie są to więc ani przecieki z wnętrza firmy, ani nawet plotki na temat producenta. Faktem jest jednak, że grupa Huawei, a głównie jej dział zajmujący się biznesem konsumenckim, stoi przed ogromnym wyzwaniem. Sankcje ze strony USA uderzają bowiem głównie w produkcję smartfonów przez firmę, odcinając ją od dostaw kluczowych podzespołów. 

Huawei sprzeda Honora?

Huawei sprzeda Honora?

Notowany analityk TF International Securities Ming-Chi Kuo opublikował raport ze swoich badań. Wskazał on w swoim raporcie, że po kompleksowej analizie scenariusza potencjalnych środków zaradczych Huaweia przeciwko amerykańskiemu zakazowi, jednym z najbardziej prawdopodobnych scenariuszy jest to, że gigant sprzeda swoją markę Honor. Uważa on, że taki ruch pomoże zarówno tej marce, jak i samemu Huaweiowi. Przede wszystkim Honor przestanie być objęty sankcjami USA. Tym samym będzie mógł wznowić produkcję smartfonów na starych zasadach i podpisać umowy na dostawę podzespołów. Do urządzeń marki mogą w takim wypadku powrócić nawet usługi Google. 

Zobacz też: [Recenzja] Huawei MateBook X 2020 – kompaktowa elegancja dla fanów podróży

Natomiast sam Huawei będzie mógł się skupić na utrzymaniu popularności swojej głównej marki. Produkcja smartfonów niejako na dwa fronty z powodu mocno ograniczonych podzespołów nie ma obecnie większego sensu. Pozbywając się Honora Huawei mógłby więc się niejako odciążyć. Oczywiście warto podkreślić, że to jedynie rozważania jednego z analityków. Warto przy tym również dodać, że przy takim podejściu Huawei w dłuższej perspektywie zyskałby groźnego konkurenta wychowanego niejako na własnej piersi. Czy więc chiński gigant zdecyduje się na ten krok, zgodnie z rozważaniem analityka? Czas pokaże.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.