Google wprowadziło serię aktualizacji zabezpieczeń do najnowszej wersji Chrome na Androida i iOS. Tym samym firma stara się wyrównać pod wieloma względami mobilną przeglądarkę z jej protoplastą na PC. Chrome 86 to wersja, która wkrótce trafi na nasze smartfony. Będzie ona obsługiwała funkcję sprawdzania bezpieczeństwa na Androida i iOS, funkcję rozszerzonego bezpiecznego przeglądania na Androida oraz funkcję ulepszonego wypełniania haseł na iOS.

Mobilne Chrome jeszcze bezpieczniejsze

Mobilne Chrome jeszcze bezpieczniejsze

Google wdraża także program, który nie tylko rozpoznaje, kiedy hasło zostało naruszone, ale także przeniesie użytkowników bezpośrednio do odpowiedniego formularza. Funkcja ta będzie aktywna zarówno w wersji dla systemu Android, jak i iOS w Chrome. Wiąże się ona z systemem Google Safety Check, który skanuje w poszukiwaniu naruszonych haseł. Tym samym zapewnia, że Chrome jest aktualny i sprawdza, czy funkcja Bezpieczne przeglądanie jest włączona. Dodatkowo wersje Chrome dla systemu Android otrzymają funkcję Ulepszonego bezpiecznego przeglądania. Ta jest znana z wersji na komputery stacjonarne, gdzie pojawiła się już w maju tego roku.

Zobacz też: Wtorkowa aktualizacja biblioteki Netflixa – „Escape Room” i więcej nowości!

Ulepszone funkcje bezpiecznego przeglądania udostępniają Google dane w czasie rzeczywistym. Dzięki temu aktywnie sprawdzają, czy na stronach internetowych i w plikach do pobrania nie występuje złośliwe oprogramowanie i próby wyłudzenia informacji. Wersja na Androida i PC nowego Chrome będą również wysyłały ostrzeżenia w postaci mieszanych formularzy. Te mają uchronić użytkowników przed wysłaniem niezabezpieczonego formularza wbudowanego w stronę HTTPS. Nie zabrakło także istotnej nowości dla użytkowników urządzeń z iOS. Ci od teraz będą mogli uwierzytelnić automatycznie wypełnione hasła Chrome za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu odblokowującego ich urządzenie. 

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.