Nazwisko John McAfee może zdobić bardzo popularne oprogramowanie dotyczące bezpieczeństwa. Jednak sam człowiek jest bardziej znany z życia prosto z hollywoodzkiego filmu, a jego historia wciąż się rozkręca. Departament Sprawiedliwości USA (DoJ) ogłosił, że założyciel pierwszego komercyjnego programu antywirusowego został oskarżony o uchylanie się od płacenia podatków. Został aresztowany w Hiszpanii, a teraz czeka na ekstradycję.

John McAfee aresztowany

John McAfee aresztowany

Zgodnie z oskarżeniem z 15 czerwca 2020 roku, które zostało wczoraj odpieczętowane, McAfee nie złożył zeznań podatkowych w latach 2014-2018. I to mimo że zarabiał miliony. Te są uwzględnione dochodach z promowania krypto walut, prac konsultingowych, rozmów i sprzedaży praw do jego historii życia. Oskarżenie twierdzi, że McAfee unikał podatków na wiele sposobów. Między innymi poprzez wykorzystywanie nazwisk innych osób do kierowania wpłat na ich konta bankowe oraz przy zakupie nieruchomości i jachtu. Ogłoszenie DoJ przyszło tego samego dnia, kiedy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała McAfee za promowanie wstępnych ofert sprzedaży monet (ICO) za pośrednictwem jego konta na Twitterze, nie ujawniając, że zapłacono mu za to pieniądze.

Zobacz też: Nowe odznaki dla sprzedawców na Allegro Lokalnie – jak je otrzymać?

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podała, że McAfee otrzymał 23 mln USD w postaci cyfrowej za tę promocję. Dodatkowo twierdzi, że odmówił otrzymania jakiegokolwiek odszkodowania, gdy został poproszony przez inwestorów. Stwierdza ona również, że McAfee wysunął inne wprowadzające w błąd twierdzenia. Między innymi takie, że osobiście zainwestował w niektóre z promowanych przez siebie ICO. Jeśli zostanie skazany za zarzut DoJ. Teraz grozi mu do pięciu lat za kratkami za każde z pięciu przypadków uchylania się od płacenia podatków. A także do jednego roku więzienia za każde z pięciu przypadków niezłożenia zeznania podatkowego. Jak widać, uchylanie się od płacenia podatków nie jest najlepszym pomysłem. Zwłaszcza jeśli jest się barwną osobą, która nie jednemu już nadepnęła na odcisk. 

Źródło: TechSpot