ICS dla Motoroli Xoom coraz bliżej?

1 minuta czytania
Komentarze
motorola-xoom-1

Już niedługo multimedialny tablet internetowy Motorola Xoom może doczekać się wyczekiwanej aktualizacji oprogramowania. Do takiego wniosku można dojść biorąc pod uwagę treść emaili wysłanych użytkownikom omawianego urządzenia, a mówiących o poszukiwaniach testerów.

Trudno jednoznacznie określić co będzie przedmiotem testów – ICS, a więc najnowszy system Google, czy kolejna naprawiająca błędy lub zwiększająca wydajność pracy łatka.

Wydawać by się mogło, że bardziej prawdopodobna jest ta pierwsza opcja. Świadczy o tym chociażby fakt, iż wspomniani wyżej użytkownicy będący adresatami maili to członkowie tzw. „Motorola Feedback Network” ze Stanów Zjednoczonych zarejestrowani na oficjalnym forum wraz z określonymi urządzeniami – Motorolami Xoom WiFi.

ics-logo

A przypomnijmy, że tablety te w USA zalicza się do grona tzw. Google Experiences Devices. Oznaczo to, iż w ich przypadku wszelkie modyfikacje systemu są opracowywane bezpośrednio przez Google. Można zatem oczekiwać, że tajemniczym „projektem” jest właśnie Ice Cream Sandwich, bo od kogo innego, jak nie od giganta z Moutain View oczekiwalibyśmy najnowszej wersji Androida.

Są to jednak tylko i wyłącznie przypuszczenia. Równie dobrze bowiem Google może pracować na updatem, którego zadaniem będzie przygotowanie urządzenia do mającej miejsce dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości zmiany systemu z Honeycomb do ICS.

Jedno jest natomiast pewne: jeżeli testy wypadną pomyślnie – wszystkie wersje Motoroli Xoom otrzymają aktualizację, a co nią będzie – czas pokaże. Nie pozostaje zatem nic innego jak czekać na kolejne przecieki lub oficjalne informacje ze strony Google bądź Motoroli.

źródło: phandroid.com

Motyw